7. a 8. OŽ ZČO Karlovy Vary – 15.-16.10.

Na páteční Přebor KOMETY ve sprintu navazovaly hned o víkendu další oblastní žebříčky. Pořadatelství se zhostil oddíl TJ Slovan Karlovy Vary a je třeba říct, že na výbornou. V sobotu se běžel sprint a terén v Drahovicích už byl známý z minulého sprintu. Nicméně oddíl SKV mapu rozšířil a přidal zajímavé prvky vnitřní části areálu SOŠ Pedagogická + domov mládeže (chodbou školy se jen tak někde neproběhnete) – mají ode mě palec nahoru. Jediné co mi subjektivně vadilo byly široké nezřetelné schody na mapě do tohoto areálu, které jsem přehlédnul a dostal tak obíhačkou od soupeřů 2-3 minuty (na bednu by mi to nestačilo, ha, ha). Na nedělní klasiku nahoře na Goethově vyhlídce jsem se směle přihlásil na trať 5 km, ale asi jako mnohým mi „spadla brada“, když bylo zveřejněno převýšení všech tratí (v mém případě H55 to bylo 460 výškových metrů = masakr). Mladý stavitel to vzal od podlahy a nešetřil nás. Využil celou kopcovitou a moc pěknou mapu. Tratě byly hodně zajímavé a žádná kontrola nebyla zadarmo jako na mnohých letošních závodech. Snad jen občerstvení na trati, když už kolabujete a méně schované kontroly na klasice by byly super, ale to je jen můj subjektivní názor. Podzim je nějaký lepší než jaro, jeden závod je lepší jako ten druhý (Slovan připravil vynikající závody stejně jako před nimi Lokomotiva). No a i KOMETĚ se dařilo. Na stupních vítězů nás bylo hodně a tak se podívejte na celkové výsledky jednotlivých kategorií zde:

SPRINT „Drahovická pajda ………. KLASIKA „Goethovka 2“

Přece jen musím konstatovat, že mě moc potěšily výsledky ze soboty – D12 Elí, D14 Anet, D18 Adél, D45 Marta, H12 Max, H18 Filip, H21 Ondra a H55 Jirka. V neděli potom výsledky –  D14 Anet, D16 Áďa, H12 Max, H55 Jirka a já (i když za čas se stydím). Další naši členové běželi po oba dny v tréninkových kategoriích a tam také nezapadli. Všechny fotky pořízené na závodech najdete už nyní ZDE.

Takže příští víkend 22.-23.10. poslední OŽ co letos pořádá Ostrov (pozor, přihlášky už jen dnes do půlnoci) a současně soustředění oddílu KOMETA už od pátku 21.10. na všem dobře známé Mariánské.

Ať se daří,

X