Aktuálně z Karlshamnu SWE 15.-23.7.

Ahoj všichni, tak konečně se dostáváme k psaní zpráv ze soustředění ve Švédsku. Budeme je postupně přidávat níže. Na Rajče dáme každý den nové fotky – prohlížet si je můžete TADY.

22.7. osmý den

Snídáme brzy – větší tašky už od večera naloženy v autech. Odjíždíme hned po 8 hodině. Stíháme návštěvu Kodaně, která je vzdálena 200 km. Krásné město, kde jsme navštívili sídlo dánského krále, hrad a malou mořskou vílu. Oběd v přístavu (tousty co se dělaly včera večer ještě ve Švédsku v našem pokoji). Ještě krátká procházka na zmrzlinu a už musíme spěchat na trajekt. Stíháme ho v Gedseru po dalších 150 km tak akorát (jsme tu 15 min. před odjezdem). Uf. Klidná slunečná plavba – na lodi občerstvení a taky chceme koupit něco domů. A už nás vítá Rostock. Je to stále fofr, máme tu rezervaci na večeři na 19 h., tak si stihneme dát jen věci do hotelu a už jdeme do města. Večer už jen rozbor dlouhých postupů ze včerejška v hotelu a zasloužený odpočinek. Zítra ráno zamíříme ještě na chvíli na pláž k moři (když už jsme tu) a od cca 9.30 nás čeká závěrečných 600 km domů. Je tu všude nádherně, ale doma je doma. Mějte se fajn a užívejte dál prázdniny.

21.7. sedmý den

A je tu poslední tréninkový den. Dopoledne jedeme do nedalekého Matviku na mapu Svinaryd – běží se dlouhé postupy. Ty jsou pro všechny poměrně náročné jednak kvůli těžkému terénu tady, ale i proto, že už běháme pátý den v kuse bez odpočinku. Po tréninku zasloužený piknik (oběd) u moře, koupání a odpočinek. Míříme na závěrečný trénink na mapu Granefors – řetízek je zde tou závěrečnou disciplínou. Trochu už naše svěřence šetříme a lehce jim upravujeme připravené délky tréninku. Po návratu do hotelu odpočinek a už pomalu balíme. Jedeme na večeři do nedaleké pizzerie kde už jsme byli jednou a moc spokojeni. No a závěrečný nákup v ICA Maxi, ať taky něco přivezeme domů. Ještě vyčteme hodinky z dlouhých postupů a trochu to rozebereme. No a také nějak zhodnotíme končící soustředění. Ráno odjíždíme z Karlshamnu hned po snídani a během dne máme ještě v plánu návštěvu Kodaně. Potom už budeme stíhat v pozdním odpoledni trajekt do Rostocku kde nocujeme. Každý den přidáváme stále nové fotky, tak se znovu podívejte.

20.7. šestý den

Dnes malá změna – jedeme na celý den do Järnaviku na kratší tréninky ať stíháme v pozdním odpoledni městské slavnosti v Karlshamnu. Dopoledne byly na programu „farstované úseky“ u přístavu. Terén tam byl poměrně náročný. Běželi vždy 4 + 4 proti sobě. Bylo to soutěživé. Kolem poledne se přesouváme do místního kempu plného karavanů. U pláže s výhledem na moře máme opět obědový piknik a mezitím roznášíme kontroly na odpoledne. Po obědě a po koupání v moři se běží „zlodějský skorelauf“ (hromadný start a limit 50 minut na celkem 12 kontrol). V 16.00 h. je hotovo, balíme a rychle do hotelu. V 17.00 h. už jsme ve městě na slavnostech. Procházíme si konečně více centrum města, místní stánky a pouť (pár odvážných jde na šílenou atrakci kde jste většinu času hlavou dolů). Večeříme ve výborné restauraci Kopmannagarden. Nyní už večerní procházky, odpočinek, přípravy na zítra. To nás tedy budou čekat ty odložené dlouhé postupy a závěrečný řetízek. Vlastně jsme tu zítra už poslední tréninkový den a večer balíme – je to krásné, ale krátké.

19.7. pátý den

No a už jsme tu čtvrtý den – letí to. Dnes avizují nejteplejší den týdne, až 27 st. C (jinak je tu během dne příjemných 20 – 23 a v noci 10 -15). Dopolední trénink je přímo v Karlshamnu „knockaut sprint“ (sprintový vyřazovací závod). Byl to jeden z nejkrásnějších tréninků – nádherné pasáže na pobřeží se střídaly se zástavbou a skoro lázeňskými parky. Běžela se kvalifikace, semifinále a finále, které vyhrál Míša. Přesouváme se malý kousek opět na mapu Kollevik kde už byly hvězdice – odpoledne nás čeká „krátká trať“. Před tím ale oběd – piknik u moře na krásné vyhlídce, kde byla i kontrola při sprintu. Tréninky nejsou až tak náročné, ale intenzivní, zaměřené na techniku a taky chceme něco vidět, když už jsme 1000 km od domova. Všichni to zvládají, jsou zdraví a mají dobrou náladu. Odpolední prostor pro krátkou trať opět předčil naše očekávání – nádherný, typický Švédský terén. Měřená krátká trať na čas – Ondra vyčte všem hodinky a udělá rozbory postupů. Odměnou po tréninku je nám koupání v malém jezeře přímo v prostoru krátké trati – bylo to super osvěžení. Před večeří ještě stíháme krátkou návštěvu města na zmrzlinu. Večeře, rozbory tréninků a odpočinek. Zítra nás čekají dlouhé postupy a řetízek.

18.7. čtvrtý den

Trochu nám od rána mrholí a je zataženo, ale to nás od dalších tréninků neodradí. Dopoledne je velmi atraktivní přesun do Järnaviku a odtud lodí na ostrov Tjärö. Plavba trvá 15 minut a jsme na místě. Na ostrově je trénink „sběrač & věšák“ na stejnojmenné mapě (dvojice co si vzájemně dávají kontroly a my je stínujeme pro kontrolu). Vracíme se až lodí ve 12.45 h. a hurá na oběd. Dnes v hotelu v pokojích zaléváme instantní polévky a začínáme ochutnávat místní pečivo (naše nám už došlo). Odpoledne v dešti měníme původní trénink na „sprintové štafety“ dvojic v Karlshamnu u koupaliště v příměstském lese. Končíme v 17.30, rychlá sprcha a v 18.30 už jedeme do pizzerie Valentino co rezervovala ta naše omladina. Večeře výborná. Večer rozbory map, odpočinek a plánování na úterý.

17.7. třetí den

První tréninkový den jsou plánovány dopoledne „hvězdice“ Kollevik a odpoledne okruhy Sternö. Na hvězdicích nás trochu žerou komáři, ale příměstský terén směrem k jezeru, kam se ještě podíváme v úterý je krásný. Na oběd jedeme jen pár set metrů na místní pláž – bufet pro všechny, odpočinek, skotačení po kamenech u moře a hurá na odpolední trénink. Ten je v místním přístavu a tam je terén o mnoho drsnější. Okruh na poloostrov se líbí nejvíce, ale ty okruhy na pevninu musíme i trochu měnit, ať nikoho nehledáme. Ještě stíháme první návštěvu centra města – cukrárnu a zmrzlinu před večeří. Večeříme zatím v hotelu. Na další den naše omladina domluvila na večeři nedalekou pizzerii.

16.7. druhý den

Snídáme už v 7.30 h. ať se vše stihne. Do přístavu na trajekt Rostock – Gedser to máme 15 min. auty (tankovat už v Německu nestíháme). Prší a fouká vítr, tak si říkáme jak to bude na moři. Když vidíme trajekt jsme klidní – připlouvá obří Scandlines s pěti palubami pro kamiony, auta a palubami pro pasažéry s množstvím místa k sezení s obchody a občerstvením. Plujeme cca 1,5 h. vzdálenost 64 km a je to nádhera. V Gedseru trochu tlačenice 200 aut co vyjíždí z trajektu, ale po natankování už zase pokračujeme. Máme to do hotelu asi 340 km. Jedeme na Kodaň, přes mosty a tunelem po moři do Malmö a dál na severovýchod. V 15.30 h. jsem na místě – hurá. Rychlé předání karet od pokojů, krátký výklus po okolí, večeře, procházka směrem k centru města a konečně odpočinek. V neděli po snídani už nás čeká první trénink.

15.7. první den

Odjezd z Kralovic byl nakonec v cca 9.30 hodin a auta byla naložená k prasknutí. Ale měli jsme vše a hurá směr Rostock. Bylo před námi asi 620 km. Zvolili jsme nakonec trasu přes Chemnitz, Leipzig a ze západu objezd Berlína. V Rostocku jsme byli asi v 16.30 h. se třemi zastávkami na trase. Hotel pěkný jen to čekání na recepci. Procházka po přístavu a celkem náročné hledání restaurace na večeři (byl pátek a všude bylo plno). Nakonec restaurace CENTRAL v centru a bylo to tak super, že máme rezervaci už na příští pátek, až pojedeme zpět (sice mě tak kompletně zlil personál nějakým pitím, ale byla to příhoda k zasmání). Brzy spát a ráno už nás čeká v 9.00 h. najíždění na trajekt.

Ať se daří,

X