Český pohár štafet Kamenice & ŽA sprint Říčany, 22.-23.4.

Je za námi náročný víkend. V sobotu i v neděli se běžel v okolí Kamenice v Ládví a Všedobrovicích Český pohár štafet doplněný sobotním ŽA ve sprintu V Říčanech. V sobotu brzký budíček a v 9.00 h. už jsme museli být na místě. Hromadný start kterému předchází porada štafet celé ZČO a také ukázka pořadatele byl už v 10.00 h. KOMETA postavila jednu mužskou štafetu H21 ve složení Ondra, Honza, Dušan a jednu štafetu dorostenek D18 ve složení Adél, Áďa, Anežka. Další členové oddílu (Anet D14, Adél P. D14 a Max H14) běželi v ZČO štafetách. Max se musel popasovat se staršími kluky v H14. Nejlepšího výsledku dosáhla Anet v Západočeské štafetě D14 a Bárou (VPM) a Terkou (LPM), když holky vybojovaly 3.místo. Mapa malinká, ale organizace shromaždiště pro štafety perfektní. Odkaz na výsledky ZDE.

Odpoledne byl rychlý přesun do Říčan na sprint. Jen škoda, že jdete 600 m od aut, pak 600 m do karantény, 600 m na start a 600 m z cíle. Po štafetách tedy nachodíte dalších 2,4 km a kde je závod s délkou 2-4 km. Uf. Mapa plachta A3 za mě ne úplně přehledná a experimentování s typem papíru na který se tiskne (každý to měl jinak). Závod ale slušný – co max. šlo v Říčanech postavit. Naše výsledky uspokojivé. V tom sprintu lehce pokulháváme. Jak to dopadlo najdete TADY.

Na sobotní večer a nocleh nám poskytli zázemí členové našeho oddílu Dušan a Lenka v Benešově. U nich doma spala celá KOMETA a večer se grilovalo. Byl to super relax po náročném dni s teplotami konečně kolem 20 stupňů. V neděli ráno krátký přesun a druhý závod štafet. Štafet bylo v neděli o dost více. Třeba holky D18 měli na startu 57 štafet. Celý den poprchávalo, ale to bylo pro běh příjemné. Mapa zajímavější na větším prostoru a i delší „pytlík“. Celkově opět oddílem Kamenice bezvadně zvládnuté. Výsledky najdete TU.

Na Rajčeti už jsou všechny FOTKY. Na viděnou příští víkend v Aši. Ať se daří, Martin