Kwak Czech O-Tour, 1.-2.4. Dýšina

A je to tady – začala závodní sezóna 2023. KOMEŤÁCI, ať se vám daří …

Hned první závod OŽ ZČO byl přiřazen k výše uvedenému seriálu závodů Czech O-Tour. Běželo se v okolí golfového hřiště Dýšina u Plzně. Počasí bylo sice sychravé a průběžně stále deštivé, ale je vidět, že jsou kolem Plzně další zajímavé terény pro orientační běh. Z parkoviště daleko a na start ještě dál, ale když chcete dostat závod do zajímavého terénu vždy to něco stojí. V sobotu se běžela krátká trať a v neděli potom klasika. První prověrka našich běžců KOMETY byla tak nějak bez přípravy rovnou závodní – na trénování v lese nebyly zatím dobré podmínky, tak aspoň pomohlo před týdnem soustředění ZČO u Tisu (… jen těm, kteří se zúčastnili).

Běžel jsem jen v sobotu tak nemohu vše hodnotit. Zázemí závodů bylo na vysoké úrovni, jen bylo vše od sebe dost daleko (parkování, jídlo, TOI, doběh, stany, start …). Tratě v sobotu se mi zdály dost jednoduché – nebyly orientačně náročné … spíš atletické. Podařilo se mi, vzít si mapu H55B, když jsem měl běžet H55A (výjimka pro OŽ ZČO), ale přísahal bych, že nebyla výdejní místa map dostatečně označena. Jak ale všichni víme, za odběr mapy je zodpovědný závodník a tak jsem byl propadající já. Běžel jsem nakonec trať se 3 kontrolami co měla i linie.

Výsledky závodů najdete zde: SOBOTA krátká + NEDĚLE klasika. Velké množství fotek ze závodů (co fotil pořadatel) je TADY. No a fotky co pořídila Kometa najdete ZDE. Vše si zdokonalíme na Velikonočním soustředění v Doksech, které začíná už ve čtvrtek. Tréninky jsou připraveny a začneme tam ladit formu na další závody. Sledujte kalendář závodů 2023 a přihlašujte se včas!

Ať se daří, Martin

X