Mistrovství oblasti ve sprintu a štafetách – Ostrov 2.4.

Přežili jsme. Všem, které neodradilo drsné počasí uplynulé soboty, skládám poklonu. Sněžilo a celý den byly teploty pod bodem mrazu. I v takových podmínkách jsme zvládli 2 závody a ještě k tomu mistrovské. Pořádajícím oddílem Mistrovství ve sprintu a štafetách byl tentokrát oddíl z Ostrova. Sprint se běžel od 10.00 h. přímo v Ostrově. Mapa byla moc hezká. Stavba tratí a umělé překážky na nich bohužel nevedly k více volbám postupů. Já jsem třeba přišel o druhé místo až v závěru – záludný popis, ale přečetl jsem si ho špatně tzn. moje vina! Kometě se ve sprintu dařilo. Vybírám z výsledků:

D14 – Anet 2.místo, D18 – Adél V. 3.místo, H12 – Max 3.místo, H55 – Jiří 1.místo, Martin 3.místo … kompletní výsledky najdete ZDE

Poté co se náš oddíl ohřál přes poledne v nákupním centru Tesco a dal si tam oběd, se stíhalo ve 13.45 h. vyhlášení dopoledního sprintu. Následovala ukázka předávky štafet a naše příprava na ně. Start štafet byl v 15.00 hodin. Kometa postavila historicky nejvíc štafet za dobu co je běháme (i já jsem byl přemluven k účasti). Běželo se v příměstském lese, který byl ale svým terénem i mapově náročný (bažiny, potoky, údolí, neprůběžný terén, množství detailů). Pěkné místo a i pěkně postaveno. Tak by měly možná vypadat štafety na národní úrovni a ne to, co se aktuálně běhá. Jen menší kaňkou na dobrém závodě bylo nevydávání lístečků v cíli, nezveřejňování výsledků a pak proto i zmatečné vyhlášení, což se dotklo i našich dvou štafet. Nakonec se vše vyjasnilo a všichni z Komety, co patřili „na bednu“ na ní i byli. Opět vybírám z výsledků:

D14 – 2.místo (Anet, Miška, Adélka P.), D18 – 3.místo (ztráta jen půl minuty na druhé místo, Adél V., Denča, Áďa F.), D21 – 2.místo (Magda, Dáda, Léňa H.), H12 – 2.místo (Vojta, Eliška H., Max), H135 – 4.místo (Míra, Jirka a Martin), H21 – 4.místo (Ondra, Honza a Petr).

Kompletní výsledky štafet najdete ZDE. Co říct na závěr? Byly to vydařené závody jak ze strany pořadatele, tak ze strany KOMETY. Fotky ze soboty už jsou na Rajčeti. Tento víkend je volný a další víkend nás čeká 14.-17.4. velikonoční soustředění ve Starých Splavech u Doks. Vše je naplánováno a připraveno. Čekají nás 3 dny OB + 3 tréninky. Ať se daří,

P.S. No a co dodat k úvodní fotce příspěvku? Eliška Houbová porazila ve štafetě s Vojtou a Maxem i některé kluky!