OŽ Libá u Aše, 29.-30.4.

Z pátečního úklidu parku míříme v sobotu na dva dny k Aši, kde náš čeká v okolí obce Libá 2x klasická trat (v sobotu i v neděli). Malý pořádající oddíl se vždy snaží vytvořit co nejlepší podmínky pro závody a i tentokrát se mu to daří. V sobotu nám sice počasí nepřálo – celou cestu prší a i závod se odehrává za občasného deště. Máme mapníky a bažiny v lese nejsou nic neobvyklého – na to jsme zvyklí. KOMETA dosahuje mnoha dobrých výsledků (hodně našich členů je „na bedně“). Výsledky SO najdete ZDE. Jedinou stinnou stránkou soboty je to, že pořadatel odstranil z lesa několik kontrol před koncem závodu a znemožnil tak několika běžcům svůj závod zdárně absolvovat. Vše je vyřešeno – jury situaci zvládla.

Po závodě jedeme na ubytování do Chebu (apartmány blízko centra města). Je to moc pěkné a teplá voda teče. Topit nám začali až večer, ale jinak pohoda. Stíháme návštěvu hradu, náměstí s jeho okolím a v 18 h. už večeříme v restauraci Dejavu.

V neděli nás čeká druhá klasika. Jedeme na stejné místo a na tu louku už se mi moc najíždět nechce – příjezd tam je už hodně rozbahněný, ale   naše auta si s tím poradí. Běžel jsem oba dny a nedělní kontroly v lese se mi líbily více než ty sobotní (za mě byly na zajímavějších místech). Ve 13 h. je po závodě, balíme stan, vyhlášení a hurá domů. Opět jsme zaznamenali mnoho dobrých výsledků KOMETY. Kompletní přehled NE najdete ZDE.

Brzy budou všechny pořízené fotky zveřejněny pod tímto odkazem RAJČE. V pondělním volnu trénujeme na OB závod škol a příští víkend už jsou další žebříčky v Mariánských Lázních. Čekají nás 3 závody. Přihlašujte se dál do Sokolova 20.-21.5. a na první letošní ŽB Chrastava.

Ať se daří, Martin

X