ŽB Čechy – 22.-23.6. Eduard, Krušné Hory

Už třetím víkendem pokračoval ŽB. Po Jičíně a Pardubicích se pořadatelsky zapojil oddíl ONO z Ostrova. Lokalita kolem biatlon areálu Eduard byla předzvěstí kvalitních závodů stejně jako zkušený pořadatelský oddíl.

Moje maličkost byla v jury závodu a rozhodně jsem neočekával žádné řešení protestů. Vše bylo naprosto perfektní od přípravy závodů, přes parkování, shromaždiště, tratě a vůbec celou organizaci. Jak říkám – i na západě umíme kvalitní závody a myslím, že byly zatím (z těch letošních) nejlepší. Ze všech stran samá chvále a i ode mě pro ONO velmi dobré hodnocení – čtěte na ORISu.

V sobotu se běžela klasika a tratě využily celý závodní prostor. Dlouhé postupy se značným převýšením se střídaly s otočkami tratí na 2-3 kontroly, kde jsem třeba já dost chyboval. Děsila mě délka H55 = 6 km. Měli jsme 2 občerstvovací stanice, ale po mých chybách jsem si na nich občerstvení prostě nezasloužil. Doběh sice s volbami – já do brutálního kopce, už jsem nezvládnul. Výsledky najdete pod odkazem KLASIKA.

Já, Marta a Anet s Julkou jsme nejeli domů a zůstali do neděle v Jáchymově. Ubytování pěkné, ale s večeří nás „vypekli“. Našli jsme si nedalekou restauraci „Vzhůru nohama“ a byli jsme tam naštěstí včas. Po naší večeři ji vzali orienťáci útokem a brzy nebylo z čeho vařit.

Nedělní krátká byla příslibem zajímavých dohledávek v tomto krásném terénu po těžbě uranu i dalších drahých kovů. Stavitel to jako ten sobotní zvládnul na jedničku – od startu do cíle jsem si nikde neoddychnul. Mnoho změn směrů, zajímavé postupy i dohledávky. Jen závěr byl až moc rychlý, ale to chtěl stavitel asi zkusit kdo má ještě nějaké síly na doběh. KOMETĚ se dařilo víc než v sobotu. Nikdo nezapadnul. NEJ výsledku dosáhla Adél (viz  úvodní foto) v D20B – 2.místo a Anet v D16B – 16.místo. Gratulujeme. Kompletní výsledky jsou pod odkazem KRÁTKÁ. Fotky najdete TADY.

Pořadatelům moc děkujeme. Po týdenním odpočinku čeká náš oddíl „výzva“ – odstartovat v termínu 1.-6.7. Juniorské mistrovství světa v OB v okolí Plzně. Ať se nám všem daří,