Zimní soustředění – Krkonoše 12.-18.2.2023

Zimní soustředění KOMETY je v plném proudu, ale až dnes se dostávám k napsání „pár řádků“. Postupně sem budeme přidávat vše o soustředění a na Rajče viz odkaz níže fotky.

NEDĚLE

Nedělní sraz v Kralovicích byl zajímavý. Letos se totiž účastní soustředění rekordních 30 lidí a dostat vše do aut byl oříšek. Nakonec vše dobře dopadlo a hurá do Krkonoš. Cílem jsou Vítkovice mezi Beneckem a Horními Mísečkami. Na místě v naší chatě jsme v cca 15 h. a tak je čas prozkoumat i okolí. Náplní soustředění jsou lyže, běžky i LOB na který Marta získala z víkendových závodů mapy.

PONDĚLÍ

První celý den je lyžařský. SKI areál Aldrov v místě nás vítá. Naši instruktoři lyžování si dělí všechny do družstev – malí, velcí, pokročilí a také družstvo snowboard. Počasí sice podmračné a lehčí obleva, ale na sjezdovkách sníh drží a podmínky jsou výborné. V průběhu dne zpestřujeme ježdění boulemi, skokánky a lesíky kolem sjezdovek. Je to úžasná zábava i pilování techniky. V chatě kde bydlíme máme dobré zázemí i se snídaněmi a večeřemi. Obědy řešíme v místní kuchyňce svépomocí no a samozřejmě nějaké svačinky a druhé večeře. Nikdo tady nehladoví.

ÚTERÝ

Máme permanentky 3 ze 6 tak i dnes do pozdního oběda lyžujeme. Po obědě už atraktivní přesun s běžkami na vleku nahoru nad sjezdovku na běžecké tratě. Vedení zábavných her na běžkách se ujímá Dušan a vydržíme tady až skoro do 17 hodin. Zpět malí autem a větší po sjezdovce dolů opět na běžkách – takový lehký adrenalin. Večer už máme rozehraný jeden turnaj a ve středu se přidá další. Pořád je co dělat až do večerky.

STŘEDA

Trochu déle spíme, protože nás čeká celodenní trénink v běžeckém areálu Benecko. Dnes je nádherné počasí – slunečný den tady ve výšce kolem 900 m.n.m. nás vítá. Svačiny máme a tak hurá na rozcvičení a soutěžení. No a už se dělíme do družstev na trasy po okolí (Přední Žalý, Janský vrch, Rovinka). Tratě jsou perfektně upraveny a je to báječné. Sjezd na Rovinku je z těch drsnějších, ale všichni běžci ho zvládají s přehledem. Vydrželi jsme zde od 10 h. až do 16. K večeru trochu volna a odpočinku a začínáme turnaj dvojic – fotbálek.

ČTVRTEK

Permanentky jsme měli ještě na jeden den a tak se ve čtvrtek opět lyžovalo. Vyplatilo se – nádherné středeční počasí nás provázelo i dnes. Bereme sebou na svah vždy i svačiny, takže pohoda. Na lyžích a snowboardech jsme tak vydrželi až do 14 h. Po polévce se ještě vyjelo zase vlekem nahoru nad sjezdovku Aldrov na běžecké tratě. Tentokrát se kroužilo za silnicí a pak měla Marta připravené soutěže na běžkách. Sjíždění sjezdovky stejně jako v úterý se nekonalo, jelo se auty – už svah upravovala rolba. Večer se dohrával fotbálek a byly připraveny o další soutěže pro všechny.

PÁTEK

Předpověď na náš poslední celý den na horách se bohužel vyplnila a od rána pršelo a pršelo. Měli jsme připravený plán „B“. Sjeli jsme všichni do Vrchlabí do běžeckého lyžařského areálu. Pršelo tu méně a před polednem snad vůbec. Kroužilo se na tratích co zbyly po oblevě stále dobře upravené a také se soutěžilo – vyhlášení klání 4 družstev na běžkách bude večer. Měli jsme plán jít pak všichni do Aquacentra hned vedle tratí, ale ouha. Všichni co byli na horách ho v tomto nevlídném dnu „vzali útokem“. Nakonec zde zůstala s Katkou jen hrstka hlavně mladších dětí co se nejvíc těšily a po cca hodině se dostaly do vytoužených vířivek a na tobogány. Závěrečný večer ve Vítkovicích se blíží a zítra hurá domů.

Všechny fotky co dáváme na Rajče si už můžete prohlížet ZDE. Ať se daří,

Martin

X