Jarní trojúhelník 6.-7.5. Mariánské Lázně

Jsou za námi další závody. Vždy třídenní v M.L. se smrskly do dvou dnů což nám úplně nevyhovovalo – hlavně v sobotu to bylo náročné. Dopolední sprint vystřídala odpoledne krátká trať s koncem až v 18.15 a v neděli hurá na klasiku.

Podařilo se nám tak, tak zajistit ubytování pro max. členů oddílu. Opět náš obvyklý penzion a ještě jeden hned vedle s možností večeře. V sobotu se začínalo už v 10 h. a sprint byl v atraktivní lokalitě v blízkosti Zpívající fontány. Perfektně připravené – hodně rychlé, jen škoda za málo voleb postupů. Šlo o Mistrovství ZČO a KOMETA rozhodně nezapadla. Medaile získali v D10 – Kája, Kačenka, D14 – Anet a Myška, D18 – Adél, H12 – Max, H55 – Jirka a v T1 – Tomáš, Vašík. Další běžci KOMETY nezapadli a těsně „pod bednou“ skončili Jasmína, Áďa a Katka. Gratulujeme. Kompletní výsledky najdete pod „E1 – sprint„.

Po poledni jsme stihli ve 13 h. fontánu, zmrzlinu a oplatky. Ve 14.30 vyhlášení sprintu no a v 15.30 hurá znovu do lesa na krátkou trať. Já si dovolím poznamenat, že to byl druhý sprint v tomto dni. Les byl hezký a skýtal mnoho možností pro krátkou, ale mít ještě k tomu v H55 hodně kontrol u cest a 3 z nich na fáborcích, to nebylo nic moc. Jen se sprintovalo a já se tak těšil na dohledávky. Kompletní výsledky najdete pod „E2 – krátká„. KOMETA opět bodovala resp. hodně našich běžců ve svých kategoriích. V 18.15 po vyhlášení už míříme na ubytování a pak hne dna večeři. Byl to náročný den.

V neděli nás ještě čekala klasická trať. Terén se trochu překrýval s klasikou, ale tentokrát to byla opravdu klasická trať se vším všudy – zajímavé postupy v atraktivním terénu. Byl jsem nadšený až do zbytečné předposlední kontroly (tam a zpět nebo pro děti). Výsledky klasiky najdete pod „E3 – klasická trať„. KOMETA vybojovala mnoho cenných umístění nejen v této etapě, ale i v celkových výsledcích, které byly následně také vyhlášeny. U nás doma mají ti co nebyli na vyhlášení diplomy a drobné ceny. Všechny fotky už najdete ZDE. Pořadatelům z MLOKU patří dík za fajn víkend se závody s tradicí a na úrovni.

Čeká nás krátký odpočinek v podobě následujícího víkendu a od 20.5. „jedeme dál“ – sezóna pokračuje OŽ Sokolov s Mistrovstvím na klasické trati a 27.-28.5. ŽB Čechy Chrastava. Pište se do tabulky a ať se daří,