Krajské kolo „Přebor škol v OB“ – 10.5. Šídlovák, triumf ZŠ Kralovice

Krajské kolo Přeboru škol v orientačním běhu skončilo ve středu 10.5. u rybníka Šídlovák v Plzni triumfem ZŠ Kralovice. Žáci naší základní školy zvítězili ve všech třech kategoriích dětí 1-3 třída, 4-5 třída i 6-9 třída. Oddíl KOMETA má sice na ZŠ Kralovice několik členů oddílu, ale muselo běžet i více dětí co orientační běh ještě neznají – nevěnují se mu jako sportu v našem oddíle. Vedoucí oddílu KOMETA Marta Hanáková má na tom obrovskou zásluhu. Letos opět přípravu dětí ze ZŠ nepodcenila – připravili jsme pro ně několik tréninků na našich mapách v Kralovicích i v okolí a vyplatilo se. Výsledky škol najdete ZDE. Gratulujeme.

Orientační běh je sport pro každého. Rekreačně i závodně si ho užijete a jste přitom v přírodě. Není finančně ani časově náročný. A ten dobrý pocit z výsledků jako třeba na Přeboru škol se nedá popsat.

Postup do Celostátního finále v červnu v Terezíně má Základní škola Kralovice jistý. V době konání Celostátního finále je většina týmu ZŠ, který vybojoval postup, na školním pobytu v Anglii. Takže začínáme znovu trénovat s novými posilami.

Už pilně trénujeme. Tréninků oddílu KOMETA se zúčastnili 12.5. i 17.5. nové posily ze ZŠ a pokračujeme už 19.5. Připravíme pro ně dostatek tréninků pro jejich zdokonalení se. Je super, že jsou i „neorienťáci“ tak nadšeni pro náš spor. Trénujte, makejte ať v Terezíně „nezapadneme“.