„Hry X. letní olympiáda dětí a mládeže 2022“ – 26.-30.6. Olomouc … sprintové štafety a ukončení 30.6. … Maxi, Anet díky

Ahoj, ahoj,

blíží se Olympiáda dětí a mládeže kde bude Plzeňský kraj a KOMETU v Olomouci a okolí v orientačním běhu reprezentovat Anet a Max. Postupně vám je do olympiády představujeme a zveřejnili jsme od nich ambice se kterými na ni jedou. Věříme, že je všichni podpoříte a budete jim fandit. Vše podstatné budeme postupně přidávat do tohoto článku.

Podrobnosti a odkazy k olympiádě:

° internetové stránky olympiády – oficiální stránky jsou tady a konkrétně orientační běh najdete zde

° harmonogram … sprint – pondělí 27.6. (Olomouc – Botanická zahrada), krátká trať – úterý 28.6. (hrad Helfštýn), sprintové štafety – čtvrtek 30.6. (Olomouc – v okolí parku Malého prince)

AKTUALITY:

30.6. v 10.00 … po volné středě vyplněné relaxací, koupáním a zábavou se dnes běžely v Olomouci v okolí parku Malého prince sprintové štafety. Ty tvořili v prvním závodě mladšího žactva 4 běžci (Max) a ve druhém závodě staršího žactva také 4 běžci (Anet). Počasí jim opět přálo a to až moc. Všichni si to užili a společně se všemi členy výpravy Plzeňského kraje to zvládli jak nejlépe mohli. Kompletní výsledky mladších i starších žáků najdete zde. Max běžel usek 2 – předával štafetu na 10.místě a na svému úseku byl na 5.místě. Anet rozbíhala úsek 1 – předávala štafetu na 11.místě a na svém úseku byla také na 11.místě. Gratulujeme oběma a děkujeme jim, že reprezentovali nejen kraj, ale i náš oddíl KOMETA. Samozřejmě dnes proběhlo i závěrečné focení celé party kluků a holek, které už teď najdete na Rajčeti. Nyní je čeká relax a večer slavnostní ukončení olympiády (myslím, že stejně velkolepé jako její zahájení). No a zítra hurá směr Plzeň. Naše olympioniky můžeme očekávat v Západočeské metropoli v pozdním odpoledni. 💪

28.6. v 10.00 … byl připraven na hradě Helfštýn další závod v OB – krátká trať. Tentokrát to bylo asi 30 km od Olomouce a potom ještě museli všichni závodníci vyšlapat až nahoru na hrad. Krásný velký hrad umožnil jak odchod zadním traktem na start, tak doběh přímo na nádvoří. Vešla se sem i tribuna pro plyšákové vyhlášení. Rozdávaly se opět medaile ve čtyřech kategoriích. Terén byl lehce kopcovitý, místy dost zarostlý a nepřehledný se závěrečným stoupání na hrad a dlouhým doběhem. Výsledky mladší žáci najdete zde – Maxovi se dařilo více a obsadil 12.místo. Výsledky starších žákyň najdete tady – Anet se dařilo méně a obsadila 27.místo. Samozřejmě jsme přidali na Rajče další fotky (včera večer jsme vám fotili i Olomouc – je to krásné město). Dnes odpoledne a zítra celý den je volno. Je třeba po dvou závodech načerpat nové síly. Ve čtvrtek se totiž běží v okolí parku Malého prince v Olomouci sprintové štafety. 😊 Hodně odpočinku a zábavy, no a ve čtvrtek … ať se daří,

27.6. v 10.00 … hostil atletický stadion a přilehlé okolí (Botanická zahrada, kus historické části města a Rozárium) první závody SPRINT. Běželo se opět v horku – cca 28 až 30 st. C a doběh 250 m dlouhý byl na rozehřátý stadion. Sprinty byly kratší a velmi rychlé – uspěli atleti a děti z Olomouce (Rozárium je velmi specifický prostor). Volby byly jen dvě z patnácti kontrol, ale atmosféra byla fantastická. Výsledky sprintu najdete zde – mladší žáci, za Plzeňský kraj Egon 12.místo, Max 18.místo/ starší žákyně, Terka 22.místo, Anet 25.místo. Oba Komeťáci běželi velmi dobře. Je zde 28 nejlepších orientačních běžců v každé ze 4 kategorií – už to, dostat se na olympiádu je jejich obrovský úspěch. Dál jim budeme fandit – jsem zde ještě zítra na KRÁTKOU trať kolem hradu Helfštýn (zatím jsou na závod hlášeny bouřky). Fotky ze sprintu najdete zde. Ať se daří, Martin 🤠

26.6. v 8.30 … odjíždí všechny autobusy s výpravou veškerých sportů za Plzeňský kraj směr Olomouc. Cesta je dlouhá a venku vedro, ale už kolem 14.30 josu všichni na místě. Orientační běžci jsou ubytování na kolejích SŠ Polytechnické. Po pozdním obědě resp. brzké večeři už spěchají na 18.00 h. na slavnostní zahájení Olympiády na Andrův stadion. Zahájení je fantastické, ale stále je vedro a Olomouc je šíleně vyhřátá (býti olympionikem není jednoduché 💪). Fotky ze zahájení najdete na Rajčeti.

23.6. v 17.40 … Anet a Max odjíždí na olympiádu v neděli 26.6. ráno v 8.30 h. z Plzně společně s basketbalisty, střelci, šermíři a badmintonisty (snad se jim nezalíbí jiný sport než orientační běh 😊). Andrův stadión Olomouc bude taktéž v neděli 26.6. v 18.00 h. dějištěm slavnostního zahájení „Olympiády dětí a mládeže“.

24.6. v 18.00 … bude v kempu zkoušení oblečení na olympiádu a možná budou švadlenky pracovat i přes noc – organizace je totiž chabá a dětem to oblečení moc nepadne (nebo mohou měnit s ostatními sporty ještě v autobuse 😊).

25.6. odpol. … plánujeme s Anet a Maxem rozbor všech tratí co poběží na olympiádě, prohlídku map, fotek a probereme všechny zákulisní informace co se nám podařilo zjistit (věříme, že jim to při závodech pomůže 😊).