CFPS – Celostátní finále přeboru škol v OB – 7.6. Prostějov

Dnes se běželo v Prostějově celostátní finále škol v orientačním běhu. Základní škola KRALOVICE se do tohoto finále probojovala. Závodů se zúčastnilo více jak 450 závodníků z různých škol celé České republiky. Bojovalo se v šesti kategoriích vypsaných pro děti ze škol podle věku. ZŠ Kralovice reprezentovali v kategoriích D7, D9, H7 a H9 Adéla Peterková, Adéla Blechová, Michaela Čadková, Lucie Králová, Adéla Fišarová, Anna Gelnerová, Denisa Bodurková, Filip Urbánek, Václav Lorenc, Josef Bejvančický, Jan Šmíd a Jiří Plaček. Jednalo se o „prodloužený“ sprint s délkou tratí v rozmezí 2,9 až 4,4 km podle kategorie. Běželo se v Prostějově od ploché dráhy v městské zástavbě, vilové čtvrti, přilehlém lesoparku i kolem známých tenisových kurtů.

„Klobouk dolů“ před všemi co reprezentovali Kralovickou ZŠ. Nejen, že museli v pondělí absolvovat celodenní cestu vlakem do Prostějova a dnes běželi ve vedru ve městě, ale mnozí z nich se museli před krajským kolem v Plzni a tímto celostátním finále naučit orientační běh. Sedm z dvanácti účastníků jsou „profíci“ co běhají za KOMETU Kralovice, oddíl orientačního běhu. Dalších pět účastníků musela Marta a spol. na několika trénincích tento sport naučit. Celkově je v ČR v hodnocení škol ZŠ Kralovice v kategorii DH7+DH9 (kterou jsme obsadili) na pěkném 14.místě. Ještě lepších výsledků dosáhla hlavně děvčata – v kategorii D7 celkové 6.místo M. Čadková (individuálně 13.místo) + A. Peterková (individuálně 21.místo) a v kategorii D9 celkové 5. místo A. Gelnerová (individuálně 11.místo) + D. Bodurková (individuálně 13.místo). Bezesporu je to výborný výsledek celého družstva naší ZŠ. V každé kategorii bylo totiž v průměru 75 závodníků. A teď si představte, že nás přišla na CFPS do Prostějova podpořit mistryně světa v OB na krátké trati z roku 1991 Jana Cieslarová (mimochodem – běželo se v ČR u nás na Rabštejně a aktuálně vlastní mapu pro OB v tomto prostoru náš oddíl KOMETA Kralovice).

Výsledky po kategoriích najdete zde. Celkové výsledky škol jsou tady. No a samozřejmě máme z celé akce fotky, které si můžete prohlédnout už teď na Rajčeti.

ZŠ Kralovice umožnila všem se zúčastnit a uhradila náklady. Žáci školu reprezentovali ve školních dresech nebo v dresech KOMETY. Celou akci potom připravil včetně samotné realizace oddíl orientačního běhu KOMETA Kralovice pod vedením Marty Hanákové. O naší ZŠ se opět ví na republikové úrovni a to je dobře. Věříme, že takové akce děti motivují buď přímo na orientační běh, kterému se mohou věnovat přímo v Kralovicích nebo minimálně ke sportovním odvětvím v přírodě.

Ať se daří,

X