OŽ Popov, 21.-22.10.2023

Jsou za námi poslední oblastní žebříčky u Ostrova / Jáchymova. Účast členů KOMETY na závěr sezóny byla bídná, ale ti co běželi myslím úspěšně reprezentovali.

Běžel jsem oba dny tak mohu hodnotit. Sobotní krátká byla zajímavá v členitějším terénu, ale dobře průběžném. Škoda jen, že bylo všechny kontroly z dálky dost vidět. Závod byl pak hodně rychlý nahrávajíc těm co mají spíš fyzičku a méně mapové schopnosti. Můj výsledek tomu odpovídal – 4.místo, ale ztráta malá. Jak se dařilo KOMETĚ najdete pod odkazem – výsledky SOBOTA. Dosáhli jsme na dobré výsledky. Z nejlepších vybírám D12 Elí – 3.místo, D16 Anežka – 1.místo, H55 Jirka – 3.místo, TF Martínek – 1.místo.

Nedělní klasika začínající v 10.00 h. už byla za trochu chladnějšího počasí, ale pořád to bylo na konec října v pohodě. V začátku tratí nás stavitel šetřil a pak přišlo to převýšení a náročnější postupy. Kontroly byly více schované než v sobotu (větší náročnost na mapování). Palec nahoru. Na jedničku jsem vyrobil malou chybu a na pětku botu jako hrom. Moje chyba. Zbyla na mě v cíli zase „brambora“. Za mě ale velmi dobré tratě. Výsledky jsou tady pod odkazem NEDĚLE. Opět jsme nezapadli. Nejlepší byli D10 Janička – 1.místo, D18 Áďa – 3.místo, TF Martínek – 4.místo.

Nakonec byl v neděli vyhodnocen podzimní oblastní žebříček ZČO a „na bedně“ byla opět naše naděje z D10 Janička – celkově 2.místo (po jarní části opět za Aničkou Pávkovou z Nejdku). Gratulujeme a viz úvodní foto.

Fotky ze závodů najdete ZDE. Je čas na nějaký odpočinek a hurá do podzimní a zimní přípravy. Je tu fyzická příprava. Tréninky co naplánuje Marta doplní vaše individuální a další akce, které vám budeme průběžně posílat. V nové sezóně 2024 pořádá náš oddíl OŽ ZČO v termínu 28.-29.9.2024 – kde to bude vám včas dáme vědět a budeme prosím opět potřebovat vaši pomoc.

Krásný podzim a zbytek roku 2023 přejí Marta, Martin, Ondra, Léňa a další … ať se daří,