M ČR štafet, klubů, oblastních výběrů žactva – 14.-15.10. Krouna

Obvykle je takovým vrcholem sezóny uvedené klání štafet, klubů a žáků. To se letos konalo u obce Krouna na Vysočině. Béďa si umí vybrat velké závody (letos toto a příští rok ŽB, což jsou závody s rekordní účastí běžců). Je ale třeba říct, že to byly ze strany oddílu LPU ukázkové závody jak se to má dělat – kdo umí ten umí. Všichni ať se poučí z organizace shromaždiště, přehlednosti startu – povinného úseku – předávky – cíle a nakonec i ze stavby tratí.

Jeli jsme už v pátek, ať se nemusí další den brzy vstávat. Přece jen to bylo nějakých 280 km. Zázemí jsme měli v soukromí v obci Nasavrky a večeře v pátek i v sobotu byla zajištěna ve výborné restauraci Pod Lipou.

KOMETA měla v SO i NE několik želízek v ohni. V sobotu běžela mužská štafeta Ondra – Petr H. – Dušan, štafeta juniorek Áďa – Anežka – Adél a Anet s Elí štafety se ZČO oblastí. Já s Martou jsme se šetřili na neděli. Počasí drželo tak, tak a začalo pršet až po sobotním závodě. Výsledky všech našich zástupců si najděte pod odkazem SOBOTA.

V neděli se Anet s Elí přidali k ZČO žákovským výběrům (osmičlenná družstva) a my zbylí jsme běželi oddílový MIX ve složení Martin – Áďa – Marta – Anežka – Adél. Na obloze se objevilo i sluníčko, ale podzim dal o sobě vědět teplotou jen kolem +8 st. C. Byl to dobrý zážitek a myslím, že si každý z nás svůj různě dlouhý úsek užil. Kdokoliv z vás může příště běžet bez ohledu na věk a výkonnost. Škoda, že nás bylo tak málo. Výsledky jsou pod odkazem NEDĚLE.

Jediná kaňka na zajímavém víkendu bylo mé porouchané auto co se muselo vézt v sobotu večer na odtahovce do Hradce Králové. Marta nám všem v neděli našla odvoz domů ve třech jiných autech a tak vše dobře dopadlo. Fotky z těchto závodů jsou už nyní ZDE. Na úvodní fotce najdete Elí se sobotními žákovskými štafetami ZČO. Ty nejvytrvalejší co ještě „neodpadli“ čekají následující víkend poslední závody ZČO žebříčku v okolí Jáchymova. Ať se nám tam daří,

Martin

X