OŽ ZČO – 15.-16.6.2024 Andělský rybník

Slovan Karlovy Vary připravil další OŽ a byl opravdu povedený. Velmi zajímavý terén a ještě k tomu ufinancovat úplně novou mapu „jen“ na OŽ, tak to klobouk dolů. Podpora svazu komická = pomoz si s novým terénem v oblasti sám.

Celou cestu hezky a po příjezdu na parkoviště pěkný liják. Ten se stále stupňoval a zase mírnil i když jsme už měli postavený stan, ale na to jsme zvyklí např. z předchozího ŽB v Pardubicích. Parkování pěkné a shromaždiště dostupné. Na start cca 1 km, což byla oproti šíleným vzdálenostem na M ČR krátká příjemná změna. Sobotní krátká byla z mého pohledu hodně zajímavá obtížnými postupy a hodně schovanými kontrolami – tak to má být (jen střední část závodu byla běžák a ke konci dokonce jedna kontrola vidět od té předchozí). KOMETA byť v malém počtu závodníků dosáhla velmi dobrých výsledků. Za zmínku stojí v D12 Janička – 1.místo a v D14 konečně Julka – 3.místo. Na medaile ale dosáhli i Anet, Adél, Magda a Pepa. Všechny výsledky najdete TADY.

Neděli mám jen z doslechu – už jsme se museli trochu připravit na JWOC, kde KOMETA zajišťuje start juniorského mistrovství světa. Naši běžci opět nezapadli. Na tratích, které se mi původně zdály dle parametrů poměrně dlouhé se opět v pohodě zabíhaly směrné časy. Jen malou kaňkou na pěkném závodě byly jako v sobotu drobnosti v přípravě a tisku map – obrysy čísel zakrývající významné objekty u kontrol (to bych nedělal), nevyřezaná kolečka a mnohdy kontroly co byly vedle sebe tzv. na hraně 8 a 18 v pořadí nebo v lese 55 a 56. Počasí už bylo pěkné a z KOMETY byli „na bedně“ v D12 Janička – 2.místo, D18 Anežka – 1.místo a Áďa – 2.místo, H18 Pepa – 3.místo a H55 Jirka – 2.místo. Všem gratulujeme. Všechny výsledky najdete ZDE. Všechny fotky už jsou na RAJČETI.

Nejlepších výsledků z oddílu dosáhla Janička (1. a 2.místo viz úvodní foto), což je pro ni určitě výborná motivace na nadcházející „Letní olympiádu dětí a mládeže“ kam se nominovala za KOMETU a ZČO společně s Maxem. Držíme Vám pěsti. My ostatní se příští víkend zúčastníme ŽB Čechy, které pořádá oddíl ONO z naší oblasti na Eduardu. Před tím ale ještě nezapomeňte na tradiční setkání všech členů i rodičů KOMETA ve Sport kempu Kralovice v pátek 21.6. (soutěže, zábava, posezení).