M ČR na krátké trati – 8.-9.6.2024 Pastuchovice

O víkendu se konal v krásném terénu nad Žihlí jeden z vrcholů sezóny a to Mistrovství ČR na krátké trati. Pořádající oddíl USK Praha si dlouho schovával původní mapy Poustky a Sklárna právě na tyto závody. Za KOMETU měli právo startu Magda, Anet, Áďa, Pepa, Anežka (byla v zahraničí) a Adél (byla na jiných závodech). Měli jsme tedy jen 4 „želízka v ohni“. Choďme po zemi – naši běžci jsou zdatní, ale trend atletických závodů se bohužel projevil i tady.

V sobotu se běžela kvalifikace, kdy si museli všichni vyběhnout postup do finále A, B, C atd. Pořadatelé dost fyzicky zkoušeli všechny zúčastněné i mimo tratí, které běželi. Z parkoviště 1 km + na strat 3 km + trať 4-5 km + zpět 3 km a k autu ještě 1 km. Ano, terén zde byl velmi atraktivní, ale byla to nálož se někam dostat. Po sobotních rozbězích – kvalifikacích dosáhla na finále B Anet a na finále C všichni ostatní. Tratě byly velmi rychlé a stavitel jejich délky podcenil. Některé kategorie atakovaly časy těsně nad 20 minut, což je na krátkou trať dost málo. Součástí M ČR byl v sobotu i veřejný závod pro všechny kdo chtěli jednak fandit, ale taky si užít tento terén.

Nedělní finále začalo v 9.30 h. startem finále B, C a doprovodným závodem. Ti nejlepší ve finále A startovali až od 12.00 h. Finále se běželo v trochu těžším terénu než kvalifikace a také s doběhem do arény. Pro veřejný závod měl pořadatel připravené moc hezké 4 tratě „Čtyřlístek“. Běžel jsem Myšpulína, ale dlouho to vypadalo, že ani neodstartuji. Mistrovství mělo samozřejmě přednost, ale informace k veřejnému závodu byly nepřesné a cesta na start nevyznačena. Po různých peripetiích jsme se tam i přes start M ČR nakonec dostali. Zpět to bylo podobné – vše bylo vyznačeno až asi po hodině závodu. Dal jsem si trať 3,9 km a k tomu vše kolem + 10 km = 14 km celkem masakr. No ale hurá, běžel jsem po letech na Sklárně. Výsledky finále M ČR na krátké trati najdete ZDE. Naši 4 běžci bojovali jak mohli a patří jim za reprezentaci oddílu dík.

Určitě šlo o velmi kvalitní závody a USK si s tím dali hodně práce. Nakonec i všechna hodnocení M ČR jsou velmi kladná. Pořádajícímu oddílu patří určitě dík. Vše ostatní jsou drobnosti ze kterých se každý pořadatel určitě poučí. Nebylo možné pořídit moc fotek a tak jsme rádi za ty, co udělal pořadatel viz i úvodní foto Anet z kvalifikace. Už najdete fotky na RAJČETI.

Sezóna pokračuje a máme toho v plánu mnoho. OŽ Karlovy Vary, ŽB Ostrov, JWOC jako pořadatelé, soustředění Silická planina a pak už v září naše OŽ 28.-29.9., které připravujeme. Ať se daří,