Republikový festival žactva – 3.-5.6. Chotěboř

Festival je v plném proudu. Přijeli jsme v pátek v počtu 7 účastníků jedním autem. Za 3 hodiny jsme byli na Vysočině. Hned v pátek se běžel sprint v Chrudimi (výsledky najdete zde) a večer bylo zahájení festivalu. Do hotelu jsme se tedy dostali až po 21 hodině. Centrum celé akce je na stadionu a v sobotu už od rána je nabitý program.

Dopoledne: azimut challenge (č. 5), memory challenge (č. 3), piktogram challenge (č. 4), labyrint (č. 2) a vrcholem dopoledne byl indoor orienťák (č. 1) ve čtyřech patrech a dvou pavilonech místní ZŠ (viz úvodní foto) – prostě super. Potom konečně oběd a odpočinek do 14 hodin.

Odpoledne: superpíchač (č. 10), překážková dráha (č. 8), crossable challenge (č. 9), paměť (č. 6) a nakonec odhad vzdálenosti (č. 7). Dnešních 10 tréninků / stanovišť jsme zvládli do 16.30 a teď máme do večeře 2 hodinky volna – mytí a odpočinek. Průběžné a konečné výsledky dnešního „desetiboje“ můžete sledovat tady

Čísla disciplín desetiboje doplněna výše u jednotlivých disciplín – ať víte v čem jste dobří!

Po sobotní večeři jdeme ještě naproti hotelu na pohár (za odměnu). V neděli dopoledne nás čeká vrchol víkendového programu a to budou na mapě KOUKALKY (nádherné skalky za městem) tříčlenné štafety.

Štafety jsou za námi. Byly trochu zvláštní – start a cíl nahoře na sjezdovce (ve stísněném prostoru a ve svahu) a divácká kontrola až dole pod sjezdovkou. Mapa a závod ale pěkný byť se běželo ve velmi horkém počasí. Jediné co kazilo celkový dojem bylo to, že nám západočeská oblast nedokázala připravit dresy ZČO, aby byly závodníci motivováno, že vlastně reprezentují (všechny kraje v nich běžely – považuji to za trestuhodné). Výsledky najdete tady. A samozřejmě fotky už jsou na Rajčeti.

Ať se daří,

X