Soustředění ZČO – žáci, 22.-24.3. Kralovice

Je za námi první letošní soustředění žáků. Jeho přípravu si vzala na starost KOMETA. Pod vedením Marty, která zajistila i zázemí se stravou v naší ZŠ se na organizaci podílely i starší členové oddílu.

V pátek jsme začínali odpoledne na Jezeře tréninkem „Velké a malé kontroly“. Počasí nám přálo. Byli jste rychlí a tak byli všichni v pohodě v 19 h. na večeři ve školní jídelně. Sobota byla náročnější. Postupně byl trénink „Utajené kontroly“ na Rabštejně. Po obědě „Hvězdice“ na Volesku a nakonec před večeří sprint na mapě „ZŠ Kralovice“ jako závod (na SI v bezkontaktním režimu). Ten den ráno sprchlo, ale pak opět pohoda ideální pro tréninky. Ty byly postupně zaměřeny zejména na rozvoj mapových dovedností jako vedení po mapě, tvorba mapového obrazu, nácvik kompletních popisů kontrol, plán postupů, azimuty a v neposlední řadě také na dohledávky.

Hodně nám s organizací pomohli i trenéři z dalších zúčastněných oddílů, kterým patří náš dík. Myslím, že to bylo, byť v různých vzdálenostech od Kralovic na pohodu. Všichni si s tréninky poradili dle svých schopností a věříme, že jim budou prospěšné hned od začátku letošní sezóny. Také děkujeme za vaše kladné ohlasy na přípravu ze strany KOMETY.

Do nadcházející sezóny 2024 přejeme všem, ať se daří …

Marta, Martin a spol.

P.S. Fotky ze soustředění, které jsme pořídili najdete ZDE.

X