Velikonoční soustředění – 28.-31.3. Staré Splavy

Do třetice všeho dobrého jsme byli na Velikonoce ve Starých Splavech v našem oblíbeném penzionu. Jako už 2 roky před tím výborné zázemí i s jídlem. V plánu byly jak tréninky Komety, tak i účast na závodech „Velikonoce ve skalách“.

Cestou na místo jsme ve čtvrtek navštívili skalní reliéfy Čertovy hlavy a pak rychle na ubytování. V pozdním odpoledni už byl první trénink SHLUKY – Králův Stolec. Letos jsme vzali na soustředění pouze starší starší členy oddílu a ty co pravidelně jezdí na závody (malí se neúčastnili). Páteční dopoledne bylo ještě tréninkové VELKÉ A MALÉ K. – Enkláva a odpoledne už E1 zmíněných závodů. Záměrně jsme se přihlásili na různé obtížnosti tréninkových tratí, aby se dle toho daly dobře plánovat naše tréninky. E1 byla zajímavá s poměrně velkým převýšením, ale pěkný závod ve skalách. Volno jsme prokládali odpočinkem, rozhory tratí, prozkoumáním okolí jezera, zmrzlinou a tak. Sobotní dopoledne bylo opět závodní. E2 byla ale ta z nepovedených – tratě nic moc, žádné volby ve skalách, vždy pro kontrolu nahoru a stejnou cestou dolů = o ničem. K tomu přestřelené převýšení, které ale stavitel neavizoval. Osobně přemýšlím, že takový závod a s tam vysokým startovným už v budoucnu nechci absolvovat ani podporovat. Odpoledne jsme si spravili chuť na KOLOTOČI – Šroubený. Je jasné, že šlo o náš další trénink nikoliv o nějakou pouť. 😂

Uteklo to jako voda a už tu byl sobotní závěrečný večer. V neděli po snídani a odjezdu z penzionu jsme ještě zamířili na nedaleký poslední trénink VRSTEVNICOVKA – Hraniční Důl. Byla to pohoda za krásného slunného počasí občas proloženého jen tím pískem ze Sahary. Odpoledne už jsme byli doma a připravovali se na Velikonoční pomlázku. Věřím, že se všem tento model soustředění líbil. Všechny fotky ze soustředění už jsou TU.

Příští víkend se naplno rozbíhá závodní sezóna. Ať se daří, 💪

Martin a Marta

 

X