TIOMILA Švédsko – „za Kometu“ běží Anet, Léňa a Ondra

Na probíhající soustředění ZČO ve Švédsku navazují nadcházející víkend závody Tiomila (gigantické štafety), které se po dvouleté odmlce kvůli Covidu uskuteční v Örebro.

Nejprve se na trať čtyř úseků vydá dopoledne 265 mládežnických štafet, poté následují pětičlenné štafety žen (315 přihlášených týmů) a pozdě večer odstartuje do svého nočního závodu 305 desetičlenných štafet mužů. Celkem poběží 885 týmů. Nejvíce štafet je pochopitelně ze Švédska (591), norských štafet je 144 a finských 94, hned za touto trojicí severských států následují české štafety, kterých je přihlášeno 30. Vedle toho řada českých závodníků včetně téměř všech členů o-reprezentace běží za své severské kluby.

Terén letošního závodu je mírně až dost kopcovitý, s výjimkou prostoru kolem arény tam není mnoho cest, běh trochu zpomalí vřes a borůvčí. Náš oddíl „reprezentují“ Anet, Léňa a Ondra. Oficiální stránky závodů najdete zde – kdo chce vědět víc nebo fandit nebo sledovat na webové TV vše živě. Po návratu do CZ dají účastníci na Rajče fotky. No a kdo jede do Švédska na další soustředění 15.-23.7.2022, které pořádá přímo KOMETA, tak už jsme vybrali výborné terény na pobřeží v okolí města Karlshamn (brzy pošleme účastníkům podrobnosti).

Ať se daří,

… použit i zdroj Petr Klimpl, stránky ČSOS

X