Tradiční „Jarní trojúhelník“ – ohlédnutí

Závodní sezóna je v plném proudu a k ní neodmyslitelně patří závody v Mariánkách. Ubytováni jsme tradičně v našem oblíbeném penzionu. Pořadatelé připravili na pátek sprint na sobotu klasiku a v neděli jsme zakončili krátkou tratí. Sprint se vrátil do Úšovic – neběžel jsem, ale ohlasy na tratě byly pozitivní. Klasika se mi moc líbila a byla ve velmi pěkném terénu mezi Rájovem a M.L. Stejně tak v neděli krátká ze které mám trochu rozporuplný pocit – místa na kontroly zajímavá, ale neustálé překonávání nekončících vodotečí mi kazilo celkový dojem z pěkného závodu. Vím, že se za tak pěkným terénem musí mnohdy dojít, ale cesta na start a z cíle o dost delší než samotné tratě není nic moc. Závody jinak zdařilé na vysoké úrovni pořádajícího oddílu MLA. Dělají to jako my – vyhlásí a odmění i věcnými cenami vítěze. Užili jsme si i začátek lázeňské sezóny na kolonádě a u fontány. Prostě paráda. Výsledky najdete zde – sprintklasikakrátkácelkové. KOMETĚ se dařilo proměnlivě, ale celkově jsme dosáhli myslím velmi dobrých výsledků. Vyzdvihnout je určitě třeba výkony těchto závodníků dle celkových výsledků – D12B Elí 1.místo, D16B Anička 1.místo, D18B Adél 1.místo, D21C Magda 2.místo. Gratulujeme. Individuálně potom např. Max (H12B) a Jirka (H55C) vyhráli sprint, Anička (D16B) klasiku a Áďa druhá, Adél (D18B) taky vyhrála klasiku. Na krátké byla Elí (D12B) druhá a Adél (D18B) také druhá. Všechny fotky z Mariánek jsou už na Rajčeti.

Současně gratulujeme Maxovi a Elí k nominaci na Olympiádu 2022 – je to SUPER. Anet z D14 o ni bude ještě dva následující víkendy bojovat, ale má také velkou šanci se nominovat.

V sobotu 14.5. nás čeká sprint v Praze (Mistrovství ČR ve sprintu – veřejný závod). No a následující víkend 21.-22.5. je první ŽB Čechy u Lán (Kometa pořádá ten třetí 10.-11.9. u Odlezelského jezera). Ať se vám všem daří,

Martin, Marta, Magda,

X