ŽB Čechy 18.-19.6. – Číměř

Je za námi druhý dvojzávod ŽB Čechy v jižních Čechách. Cesta v sobotu ráno byla dlouhá – cca 200 km na místo. Čekal nás poměrně zajímavý terén podobný našemu Rabštejnu. I proto byla očekávání z výsledků vysoká. Bohužel jsme dopadli jako „sedláci u Chlumce“ a nikdo ze zúčastněných není schopen říct proč tak špatně. Ano, trať klasiky byla náročná a krátká v kamenech a skalkách – vše umocněno vedrem nad 30 st. K tomu ty šílené štreky na start (2,3 a 1,1 km) a z cíle to bylo podobné. Všichni měli ale stejné podmínky ve kterých jsme my neobstáli. Dlouho nepamatuji, že by se na národních závodech nedobíhalo do arény – až letos se s tím „roztrhl pytel“. Slibuji, že na našich ŽB Čechy v září se to nestane – oba dny je doběh do arény a na start půjdete 1500 a 300 m.

Po sobotním závodě jsme měli myslím pěkné ubytování v Jindřichově Hradci. Po večeři využil oddíl výhodné polohy ubytování v centru Hradce k procházce po nejzajímavějších místech, kterými je 15. poledník, městská věž, Křižíkova vodní elektrárna, hrad a zámek JH a v neposlední řadě rybním Vajgar. V Kozlovně Měšťan nám v sobotu večeře chutnala.

Ale zpět k závodům. V neděli jsem už běžel a vyrobil také pár chyb, ale terén byl ušitý opravdu na nás (tak jako ho máme kolem Kralovic). Já neuspěl proto, že jsem pokazil 2 dohledávky a fyzicky to pro mě bylo náročné. Sobotní výsledky klasiky najdete zde a ty nedělní z krátké tady. A přece jen někdo uspěl – nejlepších výsledků dosáhl po oba dny Max když obsadil na klasice 9.místo (z 35 startujících) a na krátké dokonce 5.místo (také z 35 startujících). Tak KOMETA „stále žije“ a Max je dobře připraven na Letní olympiádu v Olomouci.

Musím se ale také omluvit Lence a současně ji vyzdvihnout jako Maxe – v neděli obsadila v kategorii D21C 4.místo a já to přehlédnul. Gratulujeme. 

Fotky už jsou na Rajčeti. Hodně úspěchů všem do dalších závodů a už zítra se uvidíme v kempu na akci před prázdninami. Ať se daří,

Martin

X