ŽB Čechy – Zbečník 9.-10.9.2023

Je za námi poslední letošní ŽB Čechy. Na svazu už změnili názor na věc a otočili se o 180 st. – v roce 2024 už bude 8 závodů místo 6. To je dobře, když jde o nejvíc obsazené žebříčky v ČR. Škoda jen, že se některým až k Náchodu nechtělo a tak měli pořadatelé na startu v SO i v NE méně jak 1000 závodníků. Ani KOMETĚ se moc nechtělo a tak nás „reprezentovalo“ jen 6.

Cesta v pátek byla dlouhá, ale za 4 h. jsme byli v Náchodě kde jsme měli pěkné ubytování v hotelu s bazénem. Na shromaždiště to bylo jen 12 km. V SO ráno jsme ještě stihli prohlídku okolí zámku Náchod a místního „medvědince“ bez medvědů. Běžela se krátká trať a na start to bylo 2 km nahoru a dolů. Když jsem šel na start 2,5 h. po startu prvního bylo to v tom vedru už náročnější. Anet (15.místo), Max (44.místo a to je ještě H12) a Adél (7.místo) … běželi velmi dobře. Anežka se zlepšuje a potřebuje odběhat více tréninků a závodů. Kontroly byly dost viditelné z dálky a kolem bylo mnoho jiných co jsme neměli. Jinak ale pěkně připravené. Kompletní výsledky krátké trati najdete ZDE.

Odpoledne po závodě jsme zvládli Ostaš s úžasnými skálami a bludištěm v nich. No a po 18 hodině už v hotelu hlavně relaxace v bazénu, klid a pohoda. Odpočívalo se před nedělní klasikou.

Klasika měla v neděli parametry tratí poměrně dlouhé s větším převýšením, tak jsme přemýšleli co nás vlastně čeká. Brzy se ukázalo proč to tak je. Šlo vesměs o „běžáky“ po cestách s časy pod hranicemi těch směrných. Terén ale opět kopcovitý a to vše umocněno zase vedrem. Nelze ale opět nic vytknout – všichni si sáhli tou rychlostí na dno svých sil. Tyto tratě se tak prostě v poslední době staví. Max byl při chuti a Anet s Adél bojovali po sobotě o licenci A pro rok 2024. Opět výborné výsledky – Anet 23.místo, Anežka 36. místo, Adél vynikající 5.místo a Max 39.místo. Konkurence na ŽB je opravdu velká. Licenci A má zatím Anet – gratulujeme a Max se dobře připravil pro oficiální vstup do kategorie H14, kam patří až od roku 2024. Kompletní výsledky klasiky jsou TU.

Zdařilé závody – pořadatelům děkujeme (víme jaký kus práce za tím je). Fotky ze závodů i z míst co jsme navštívili najdete TADY. Příští víkend nás čeká ZČO soustředění žáků v Žihli – může se zúčastnit celá Kometa. Potom štafety v Brně kam se přihlásili Elí, Max, Anet, Elis, Léňa, Dáda. Ať se daří,

Martin

X