OŽ 1.-3.9. – West Cup Nejdek

Začíná podzimní část oblastního žebříčku a jako každý rok je tradičně prvním závodem West Cup. Zvykli jsme si na náročné až extrémní terény kolem Nejdku a tak jsme si mysleli, že nás letos už nic nepřekvapí. S horším počasím musí každý počítat – to pořadatel neovlivní. I když letos byl deštík jen v pátek a v sobotu a v neděli se pořadatelům počasí vydařilo. Krátká – klasika – noční – handicap bylo pořadí závodů od pátku do neděle.

Pořadatelé se snažili udržet tradičně závody na vysoké úrovni což se jim podařilo. Předesílám (a vím to z vlastní zkušenosti), že uspořádat kvalitní závod je opravdu „dřina“. KOMETĚ se to líbilo a můj osobní názor snad pořadateli vadit nebude. Krátká byla do OŽ a jen kategorie DH10 – DH12 – DH14 se vešly do směrných časů. Naprosto všechny ostatní kategorie byly mnohonásobně nad ním a tam myslím, že je něco špatně. Takový závod do OŽ opravdu nepatří. Píšu to i s vědomím toho, že se mi na OŽ KOMETY také některé tratě nepovedly, ale byly 2 až 4. Klasika v sobotu byla zajímavá. Noční se našim dětem líbil. Bylo to OB hrou a pomůže jim to nebát se ani v noci v lese. Handicap byl pak za mě nejzdařilejší závod letošního West Cupu i když já ho neběžel. Pro mě byla nejhorší krátká v pátek kdy jsme měl v H55 první kontrolu na náhodu a pak asi 2 kontroly pro naši věkovou kategorii dost brutální + ještě ty extrémně schované skoro všechny kontroly?

Jinak ale palec nahoru – jak už jsem psal je za tím velký kus práce. KOMETĚ se dařilo. V celkových výsledcích byli hodnoceni H14 Max – 6.místo, H18 Filip – 6.místo, H55 Jirka – 12.místo, D12 Elí – 8.místo, D14 Anet – 8.místo a Julka – 10.místo. U těch co neběželi všechny etapy stojí za zmínku velmi dobré výsledky Káji v E1 a E2 a handicap doběh Anet v E3 v třetím nejlepším čase. Já jsem tedy byl v E1 třináctý a v E2 desátý, tak snad taky OK. V sobotu ještě běžely Adél a Áďa a také nezapadly. Všem gratulujeme.

Fotky už najdete ZDE a také na Rajčeti. Příští víkend nás čeká poslední dvojzávod ŽB Čechy u Náchoda. Je nás tam přihlášeno hodně málo a to je spíš ostuda než škoda. Ať se tedy daří všem co nás budou reprezentovat – Maxovi, Anet, Adél, Anežce, Martě a mě …