Český pohár štafet & mistrovství ZČO štafet 11.-12.5. Kařez

Běžely se první letošní štafety. V sobotu bylo jejich součástí i mistrovství naší oblasti. Byla to výzva pro oddílové štafety, ale i pro žáky, kteří se připravují po celou sezónu na M ČR družstev.

Tomu ale předcházel hned v sobotu ráno sprint v Hořovicích kde nás reprezentovali Max a Janička pro které byl nominační na Olympiádu dětí a mládeže 2024. Janička byla v D12 na 8.místě a Max byl v H14 na 19.místě.

KOMETA postavila v sobotu štafetu D18 ve složení Anet – Anežka – Áďa a štafetu D21 ve složení Máďa – Dáda – Léňa. Max a Janička běželi za ZČO. Já a Marta jsme jim udíleli rady. Pro Máďu na úvodní fotce to byl návrat do dob slávy kde běhala ve velmi kvalitní štafetě s Kájou a Bárou (dosáhli v minulosti mnoho úspěchů). V lesích u Kařezu vedle D5 se běželo sice v poměrně rovinatém terénu, ale s množstvím podmáčených částí lesa a v bažinách. V cíli jsme některé členy oddílu nepoznávali – ha, ha. Škoda, že byly kontroly z dálky vidět a opět šlo spíš o běžeckou záležitost než mapovou. Výsledky najdete ZDE.

Stejně slunečná neděle (jako sobota) byla v podání KOMETY už bez ženské štafety a Maxe. K Janičce se do oblastních výběrů přidala Elí. Závodilo se v podstatě ve stejném prostoru jako v sobotu. Jméno stavitele Ondry Sysla slibovalo náročnější závod z hlediska dohledávek. Holky z D18 zabojovaly a Anet byť D16 + Anežka co se na svém úseku vyhoupla o 15 míst + Áďa, která to udržela nakonec nezapadly. Holky jen tak dále. Výsledky z neděle najdete TADY.

I celá ZČO žáků pod vedením Marty a dalších trenérů z jednotlivých oddílů se prezentovala velmi dobrými výsledky, které ukazují na to, že se s námi musí počítat i v dalších štafetových závodech. Všem děkujeme za účast a gratulujeme k dosaženým výsledkům. Oddílové fotky, ale i ty za ZČO oblast najdete už nyní TU.

Příští týden nás čeká ZČO soustředění žáků, které pořádá oddíl MLA a pak v rychlém sledu následují OŽ BSO a ŽB Pardubice. Ať se daří přejí vám všem Marta a Martin