Soustředění ZČO – žáci, 17.-19.5. Mariánské Lázně

Zázemí a přípravu dalšího soustředění žáků si vzal na starost oddíl MLA. Počasí bylo v pátek cestou deštivé, ale běháme za každých podmínek – na to musí být všichni připraveni. Začínalo se v lese u koupaliště Lido. Připraven byl zajímavý dvoukolový trénink s kvalifikacemi a potom jednotlivými finále A, B, C. Byť rovinatý terén činil mnohým značné potíže.

Bydlelo se v ubytovně na ploché dráze a na obědy / večeře se chodilo do nedalekého penzionu Holiday (známe to tam – KOMETA tak jedla v SO na Trojúhelníku). Snídaně si dělaly všechny oddíly přímo v ubytování.

Sobota začala motýlkovým sprintem na nedaleké Discgolfovém hřišti a v sídlišti Na Voře. Mrholilo od rána, tak stačilo pár kroků v trávě a suší jsme moc dlouho nezůstali. Po obědě všichni vyrazili autobusem do prostoru OŽ před dvěma týdny – pod Duncanovu vyhlídku na azimuty. Zejména T trať byla těžší, ale i někteří S se přehlašovali raději do L … nicméně platí pravidlo „těžko na tréninku, lehko při závodě“. Večer se ještě všichni učili při projekci postupů z tréninků pracovat s Livelox.

Neděle patřila štafetám na Kamzíku a to je pro naše žáky důležitá průprava před štafetami i družstvy. Opět se jelo autobusem a to až ke Kamzickému jezírku. Počasí nám na závěr soustředění přálo (slunečno a teplo). Běžely se 2x tříčlenné štafety a věřím, že to všem něco dalo – hromadné starty, fársty a mnohdy kontaktní postupy závodníků terénem.

Děkujeme za výbornou organizaci a za zázemí oddílu MLA. Jak vidíte na úvodní fotce, běhat bez mapníku není dobrý nápad. Fotky ze soustředění jsme nahráli SEM. Ať se vám všem daří v nadcházejících závodech,

Marta a Martin

X