Jarní trojúhelník 4.-5.5.2024

Máme po dalších závodech OŽ, kterými jsou tradičně 3 závody v Mariánských Lázních. V sobotu se začínalo už v 10 h. krátkou tratí. Počasí bylo pod mrakem a občas přišel i nějaký deštík. Postavili jsme tedy na shromaždišti stan. Na start se jezdilo autobusem a parametry tratí  napovídaly, že byť v těžším terénu se poběží hlavně hodně z kopce. Díky zajímavým postupům a obtížnosti dohledávek to však závod nijak nezjednodušilo. Kometě se dařilo – výsledky najdete pod odkazem KRÁTKÁ. A protože šlo o přebor ZČO na krátké trati stojí určitě za zmínku umístění Janičky D12B – 5.místo, Anet D16B – 4.místo, Anežky D18B – 3.místo a Ádi 4.místo, Magdy D21 – 6.místo, Martínka H10F – 1.místo, Fáni H10 – 3.místo, Max H14B – 6.místo, Pepa H18B – 5.místo a moje maličkost H55 – 4.místo.

Někdo to měl v sobotu jeden závod dopol. a druhý odpol. My co jsme startovali dopolední krátkou až po poledni jsme měli 2 odpolední závody. Start sprintu na atraktivní kolonádě v Mariánských Lázních byl v 16.30 a třeba já měl ve městě 2x takové převýšení jako v lese na krátké. Sprint je sice vždy hodně rychlý, ale převýšení věstilo i větší převýšení. Tratě byly vyjma některých s nešťastnými vracečkami velmi dobré a opravdu zajímavé. Stejně jako na krátké se nám dařilo. Výsledky sprintu najdete TADY. Zářili na „bedně“ Áďa D18B – 3.místo, Martínek H10F – 2.místo, Max H14B – 3.místo a Jirka H55 – 1.místo.

V sobotu během dne jsme díky nabitému programu stihli jen procházku po kolonádě do času 15.00 h. kdy to ještě nebylo zakázáno a taky se stíhalo vyhlášení přeboru na krátké ve 14.30 h. Po sprintu a vyhlášení už jsme spěchali do restaurace na společnou večeři a pak už jen a jen odpočinek.

Příprava na neděli byla nutná. Běžela se klasika a parametry zejména pro hlavní kategorie byly náročné. I já jsem bojoval s 5 km a převýšením 300 m (když přičtu i cestu na start). Závod byl ale opět kvalitní a mimo velkého převýšení, které jsem místy překonával málem po čtyřech byly i dohledávky klasiky mnohdy obtížné. Ve srovnání např. s ŽB Jičín před týdnem bych přesně takhle představoval náročnost závodů na národní úrovni – ne dostihy pro atlety kde jsou vidět kontroly z dálky a náročnost je umocněna jen převýšením. Pořadatelé si určitě zaslouží palec nahoru. Výsledky klasiky najdete ZDE. No a všechny fotky už jsou na Rajčeti.

Všem medailistům gratulujeme a dalším k KOMETY děkujeme děkujeme za reprezentaci oddílu. Ať se daří,

Martin a Marta

X