II. ročník Republikového festivalu žactva v OB – 10.-11.6. Brno

O víkendu se v Brně konal druhý ročník Republikového festivalu žactva.

Letos připravili tuto akci velmi pěkně pořadatelé z KOS TJ TESLA BRNO. Festivalu se zúčastnilo téměř 350 žáků a žákyň z 10 oblastí (nepřijela jen Jihočeská oblast).

Program začal v sobotu dopoledne sprintem v Brně-Medlánkách. Na odpoledne byl připraven Orienťácký pětiboj, který se skládal z těchto disciplín – Domeček s jedním během, Superpíchač, O-paměť, Překážková dráha a Light Trainer. V neděli se běžely čtyřčlenné sprintové štafety s centrem na Horáckém náměstí v Brno-Řečkovicích, tratě vedly v městské zástavbě. 

Výprava Plzeňského kraje byla 19tičlenná a rozhodně jsme se neztratili. Za KOMETU se zúčastnili Vojta, Elí, Max, Kája. Podle fotek – které brzy najdete ZDE, je vidět, že všichni byli spokojení. Ve svých kategoriích byli ve sprintu 5. Max  a Lucka ( ONO ), v pětiboji 2. Egon ( VPM), 1. Terka ( LPM ). Ve štafetách se dařilo méně. V kat. DH12 byla jedna štafeta disk, další pak na 26. a 28.místě. V kat DH14 byly štafety na 9. a 17.místě.

Nakonec výsledky nebyly až tak důležité – hlavně si všichni přivezli spoustu fajn zážitků a nezapomenutelných okamžiků. Fotky z celého festivalu najdete ZDE.

Ať se daří, Marta 

X