ŽB Čechy – Zdislava 27.-28.5.

Prvním dvojzávodem začal u Liberce i národní žebříček B. Kometa měla na sobotní krátké trati na startu 9 běžců a při nedělní klasice 10. Terén byl zajímavý, místy členitý, jinde zarostlý a i s nějakými kameny a skálami. Oba závody byly hodně běžecké a ne příliš mapové. Na krátké trati lépe nalezitelné kontroly než na klasice, což by mohlo být obráceně. Jinak ale ŽB na velmi vysoké úrovni po všech stránkách. Děkujeme oddílu Chrastava – už jsou v pořádání ŽB skoro tak dobří jako my. 😊

Působivý byl vstup závodníků do prvního koridoru na startu, kde se všichni přihlašovali do krabičky propojené s mobilem (kdo si nahlásil správný čip a nespletl si minutu svého startu ten prošel). I postavit se na samotném startu ke své mapě není špatný nápad (všichni v dané kategorii mají stejné podmínky) – možná zkusíme za 4 týdny na našich OŽ. 💪

Jak se nám dařilo si najděte ve výsledcích po kategoriích v SOBOTU na krátké trati a v NEDĚLI na klasické trati. V sobotu se postavilo na start rekordních 1452 závodníků. Třeba Anet měla v kategorii D14B na trati 84 soupeřek a tak je její 26.místo velmi dobré. Max v H12 byl z 37 závodníků na 7.místě. V neděli bylo na startu 1324 závodníků. Běželo se v podstatě ve stejném terénu. Hlavně konec tratí za železnicí byl třeba v naší kategorii stejný jako v sobotu což bylo zklamání. Před tím jsme se ale všichni podívali do prostoru co v sobotu nebyl použitý. Max si zkusil H14B a 27.místo ze 75 je doufám povzbuzení do dalších závodů ŽB. Já jsem přežil a s ostatními musíme trochu přidat. 🏃‍♀️🏃 Málem bych zapomněl – fotky najdete už nyní ZDE.

Další ŽB je už 17.-18.6. Zatím je přihlášeno jen 10 lidí což je nic moc. Ano, je to už těsně před našimi OŽ Odlezly, ale máte ještě čas se tento týden přihlásit. Ať se daří,