ŽB Čechy – Radčice 17.-18.6.2023

V krátkém sledu za sebou byl další dvojzávod ŽB a svaz to rozdělil „tak šikovně“ po celých Čechách, že se jelo na téměř stejné místo jako před třemi týdny ha, ha.

Kousek za Železným Brodem tentokrát připravily závody ŽB dva Turnovské oddíly. Sobotní krátká trať byla v krásném prostoru plném břidličných svahů a skalek – mnohdy i drsnějších skal, ale na krátké se nám dařilo lépe. Nejlepších výsledků dosáhli Anet, která byla v kategorii D14B v konkurenci 91 holek na fantastickém 5.místě, Max obsadil v kategorii H14B v konkurenci 81 kluků velmi dobré 19.místo. Organizace závodů byla dobrá až na fatální pochybení pořadatele, který místo 3 minutového startovního koridoru udělal 4 minutový a nikomu to neřekl – nastalý chaos startování po 3 nebo 4 minutách (jak kdo) nakonec řešila jury a ta tomu jako obvykle „nasadila korunu“, když všem začala závod místo na startu až na 1 kontrole. Asi jim nevadilo, že poškodili některé další závodníky. Já jsem šel např. tímto zásahem z 22.místa na 31.místo (a co na to ti co jim jde o zisk licencí?). Kompletní výsledky krátké najdete ZDE.

Ubytováni jsme byli SO-NE velmi blízko shromaždiště v Železném Brodu. Před odpočinkem a večeří jsme si ale udělali ještě krátký výlet na rozhlednu Kozákov a dorazili jsme tam za 20 minut 17. V 17.00 hodin totiž rozhlednu zavírali. Potom už jen pohodička ve Veselém penzionu. Tam se nám moc líbilo.

Nedělní klasika na druhé straně místní komunikace byla o poznání drsnější. Mnohem větší kopce a samozřejmě delší postupy. Některé kontroly byly snad schovány ještě více než na krátké a tvořili se kolem nich větší skupiny marně hledajících závodníků. Jinak ale povedený závod a startovní koridor pořadatelé tentokrát zvládli. Dařilo se nám méně. Kompletní výsledky klasiky najdete TADY.

Fotky už jsou na RAJČETI. Brzy je TU najdete. No a teď už se soustředíme na OŽ ZČO, který náš oddíl KOMETA pořádá příští víkend 24.-25.6. u Odlezelského jezera. Ať se daří,

X