OŽ Kluč u Sokolova 20.-21.5.2023

Je za námi další oblastní žebříček ZČO. V sobotu se bojovalo v úplně novém terénu Baníku Sokolov i o medaile – Oblastní mistrovství na klasické trati. Že přijelo jen 200 závodníků na novou mapu Kluč nějak nechápu. Asi se báli délky a terénu. 😉 Většina členů oddílu KOMETA dosáhla velmi dobrých výsledků a medailí „cinkalo“ hodně – D10 Janička, D14 Anet, D18 Adél, H10 Fáňa, H55 Martin a Jirka, TF Martínek. Všem gratulujeme. Kompletní výsledky a mezičasy najdete ZDE.

Odměnou byl všem ubytovaným ze SO na NE bazén Sokolov hned vedle našeho hotelu a taky výborná večeře s dezertem v Pizzeria Galeria. Večerní blbnutí našich dorostenců v parku u hotelu a už se „ladilo“ vydatným spánkem na neděli.

V neděli se běžela krátká trať na stejné mapě a přesto jsme se podívali i na jiná místa než v sobotu. Tratě byly sice kratší, ale hodně náročné v dohledávkách na kterých jsem třeba já nechal až 10 minut = hrůza. KOMETA měla opět hodně medailových umístění i těch těsně „pod stupni vítězů“. Všichni jste makali. Výsledky nedělního závodu najdete TADY. Hlavně naše nejmladší naděje zjistili, že se dokážou prosadit! Fotky už najdete pod odkazem RAJČE.

Pořadatelům ze Sokolova patří dík za tradiční pohostinnost která je jejich standardem. Terén byl zajímavý a tratě byly pěkné. Menší převýšení nijak nesnížilo obtížnost závodů. Jo, za 4 víkendy to bude na OŽ co dělá náš oddíl převýšením „trochu jiná káva“. Vše už připravujeme a i u nás bude Oblastní mistrovství – tentokrát na krátké trati (sobota, staví Ondra). Mezitím nás ale ještě čekají 2 víkendy na ŽB Čechy Chrastava 27.-28.5. a Turnov těsně před našimi závody 17.-18.6.

Trénujte, hlaste se a ať se daří,

Martin

X