ŽB Čechy – 1.-2.6., Chvaletice, Zdechovice

Další víkend národního ŽB Čechy je za námi. Bylo to dost náročné. Jednak naplánoval pořádající oddíl z Pardubic na sobotu 2 závody a taky nám v sobotu moc nepřálo počasí.

Začínalo se sprintem ve Chvaleticích a start byl už v 10.00 hodin. Z Kralovic jsme odjížděli v 7 a já šel hned 10.20. Při trvalém dešti a vzdálenosti z parkoviště 1500 m na shromaždiště šlo v podstatě o letmý start a po doběhu zase návrat do aut. Na sprintu bylo v závodním prostoru hodně kontrol a i při roztažení startovního pole na x hodin to připomínalo „hemžení mravenců“. Tratě ale zajímavé i když mnohdy s nachytávkou, kterou v té rychlosti jen těžko odhalíte. Co mě úplně nesedělo bylo umístění SI jednotek a čísel na některých kontrolách ne shora, ale z boku – viditelných jen z některé strany. Výsledky najdete pod odkazem SPRINT. Jestli ještě nevyčítáte hodinky a přesto se chcete podívat na postupy vašich soupeřů stačí kliknout zde na „L“ – Livelox nebo přímo na Orisu v odkazech ze závodu na to samé L.

Když už doběhli všichni z KOMETY bylo cca 13 h. a tak jsme se rovnou přesunuli do nedalekých Zdechovic. Čekala nás tam krátká trať a našich pár závodníků bylo rozptýleno do časů od 15.13 až konče časem 17.42 = hrůza. Hned při stavbě stanu spustil zase pořádný liják. Potom jsme se alespoň v klidu najedli před tou krátkou. Tratě byly opět zajímavě připravené – takové dvojité kruhy v každé kategorii pokrývající vždy tu nejzajímavější část lesa pro krátkou. Začátek v zelené, pokračování v bílé což byl jen klam (podložka byla těžko běhatelná) a konec ve svahovém hustníku. Jak se nám dařilo najdete pod odkazem KRÁTKÁ a postupy už si najdete podle mého návodu výše ke sprintu sami.

Až v cca 18.30 jsme frčeli na ubytování do Pardubic a stíhali tak nějak večeři v nedaleké restauraci. Uf, byl to opravdu náročný den. Pak už konečně odpočine a spánek. Ráno v 8 vydatná snídaně a hurá na klasiku. Ta se běžela +- ve stejném prostoru jako sobotní krátká. Tratě byly o dost delší z důvodu rovinatějšího terénu, ale horší průběžnost v lese přetrvávala. Nejblíže medaili byla Adél (viz úvodní foto), která se dlouho držela „na bedně“ a nakonec skončila v D20B na výborném 4.místě. Gratulujeme Adél i ostatním za jejich výkony. Tady jsou naše výsledky KLASIKA. No, já už vlastně v neděli neběžel – sobota mi dala zabrat.

Všechny fotky najdete ZDE. Příští týden reprezentují někteří nominovaní náš oddíl KOMETA na M ČR na krátké trati a dál pokračujeme v rychlém sledu OŽ Karlovy Vary a dalším ŽB Čechy na Eduardu. Ať se nám všem daří,