OŽ Odlezelské jezero, 24.-25.6.2023

Oblastní žebříček pořádaný v uplynulém víkendu našim oddílem KOMETA Kralovice je už minulostí. Medaile za Mistrovství na krátké trati jsou rozdány stejně jako poháry za Jarní žebříček ZČO vyhlášený v neděli po klasické trati. Nejdříve bych chtěl poděkovat všem členům oddílu KOMETA Kralovice, rodičům a přátelům oddílu, kteří nám pomohli s organizací. Stejně tak patří dík za podporu a pomoc městu Kralovice, obci Žihle, majitelům lesa manželům Chytrovým, AOPK Plzeň, Žihelskému statku a také sponzorům. 

Při sobotní krátké trati a současně Mistrovství ZČO se postavilo na start 276 závodníků. Tratě připravil Ondra a co jsem měl možnost slyšet ze všech stran byla to samá chvála. Hlavní roli zde hrála oblast sesuvu, kde bylo nejvíce kontrol (cca 30). Snad nebyla daň v podobě delší a krkolomné cesty na start pro přiblížení závodníků do sesuvu vysoká. Zde je odkaz na výsledky KRÁTKÁ a také na OB Postupy krátká.

Nedělní klasiky se pár závodníků zaleklo a tak stálo na startu mezi 10 a 12 hodinou 258 závodníků. Tratě jsem připravil já. Převážná většina kategorií mi zaběhla směrné časy i v tak náročném terénu. Některým kategoriím se ale musím omluvit. Zejména pro kategorie D35, D45, H35 a H45 to bylo příliš náročné. No a občerstvovačky mohly být lépe umístěné. Pokud bude nějaké příště, polepším se. Zde je další odkaz tentokrát na výsledky KLASIKA a také na OB Postupy klasika.

Všechny fotky ze závodů Léňa shromáždila. Prohlížejte ty ze SOBOTY i další fotky z NEDĚLE. Další fotky od nezávislého fotografa ze soboty najdete ZDE.

Po oba dny nás provázelo slunečné a teplé počasí což ještě umocnilo náročnost obou závodů. Snad bylo ale naše zázemí u jezera příjemné pro všechny zúčastněné. Členům oddílu KOMETA se po oba dny hodně dařilo, tak snad ani nejde vyjmenovat tolik úspěchů, aniž bych na někoho nezapomněl. Odkazuji všechny na výsledky. Veškerý materiál ze závodů už je u nás doma a budu ho ještě tam měsíc třídit. Ale hlavně, že se vše povedlo. Od neděle máme už několik pochvalných e-mailů a to i od zahraničních účastníků. Rádi se poučíme z Vašich případných připomínek, návrhů a nápadů.

Blíží se letní volno s prázdninami. Mnohé z Vás čeká dovolená – užijte si v klidu a na pohodu. Už 22.7. odjíždíme na soustředění do Švédska, tak se s některými brzy uvidíme.

Ať se daří, Martin

X