Soustředění KOMETA – Švédsko, Göteborg 22.-30.7.2023

No a konečně najdete ZDE odkaz na fotky ze Švédska. Nejsou tam zdaleka všechny – je jich mnoho, postupně je tam  přidáváme. Dál to tedy sledujte (do týdne tam už budou). Jsou parádní. Ať se daří,

NEDĚLE 30.7.

Je tu poslední ráno soustředění do kterého se probouzíme v Rostocku. Nikam už nespěcháme, snídáme a v plánu je ještě návštěva městské pláže jako loni. Domů vyjíždíme až v 11.15 h. Zpět volíme trasu přes Berlín a Drážďany a celkem to jde. Domov nás vítá u Ústí nad Labem kolem 17.30 prudkými lijáky, ale v sedm večer už jsme v pohodě doma. Vybalujeme, odpočíváme a začínáme dávat dohromady všechny naše zážitky v podobě fotek, ať se s vámi o ně můžeme podělit. Někdo už mluví o dalším Švédsku 2024 a o závodech O-Ringen, ale to je ještě daleko. Věřím, že se vám soustředění líbilo. Děkuji všem třem řidičům, kteří to bez vystřídání náhradníky zvládli. Věřím, že vám to „něco dalo“ a hlavně jsme všichni zpět bez zranění. Tréninky jsem připravil s Ondrou a za mě byly dobré. Hodně nám pomohli Henrik a Haken, kteří nám půjčili místní mapy (i těm jsem už stihl poděkovat). Mějte se krásně, léto je v plném proudu a ať se daří,

Martin

SOBOTA 29.7.

Vstáváme v 6.30 a odjíždíme přesně na čas v 7.30 h. Vše je naplánováno „na minuty“. V poledne máme rezervaci do akvárií Kodaň kam jsme se před týdnem cestou tam nedostali. Je to tam moc pěkné – prohlídka nám zabírá 1,5 h. a už stíháme trajekt Gedser – Rostock co jede v 15.45 h. a máme to k němu 150 km. Stíháme a trajekt má stejně 25 min. zpoždění. Rostock nás vítá a na 19.00 h. máme rezervaci v restauraci u přístavu. Je to gurmánský zážitek. Zítra nás čeká posledních cca 630 km domů.

PÁTEK 28.7.

Je to odhlasováno – dnes už bude jen dopolední trénink a tím je „Hromaďák s rolemi“. Všem se tento typ tréninku moc líbí i když není jeho příprava úplně jednoduchá. Odpoledne je na pořadu dne odpočinek, koupání, nakupování, grilování no a i balení a úklid domků před sobotním odjezdem. Mise je splněna. V „klobouku“ mi zůstává jen jeden nevyužitý trénink a tím měl být middle. Možná dobře, že se neběžel. Tento terén byl opravdu brutální.

ČTVRTEK 27.7.

Náročnost tréninků se stupňuje. Dopoledne nás čeká sudá – lichá na nejvzdálenější mapě jen v bažinách. Jsou zde krásná jezera. Všichni už mají něco natrénováno, tak to zvládají v pohodě. Odpolední trénink nazval Ondra „Longomiddlovka“ a střídají se tu dlouhé postupy s těmi krátkými – se shluky kontrol. Ať jsme kde jsme všude zde platíme za parkování, ale tentokrát nás nechává jedna hodná paní ze Srbska parkovat na svých vyhrazených místech u domu – prý „neplaťte to drahé parkovné“. Před tréninky, mezi nimi a večer máme dostatek času na regeneraci, rozbory a zábavu. I tak ještě nebyl žádný odpočinkový den – chceme toho hodně stihnout.

STŘEDA 26.7.

Jedeme jen kousek od kempu na mapu z roku 2000 (všechny ostatní máme 2021 – 2022). Jsme ale přesvědčeni, že bude díky charakteru tohoto terénu stále stejná a je. Parádní okruhy se všem líbí. Parkujeme u nějaké paní na jejím pozemku ať máme na start blízko. Potkáváme mnoho lidí co běhají po lese a jsou přátelští. Manželům z Göteborgu co jsou zde na procházce a zajímají se o naše tréninky dáváme jednu mapu s kontrolami. Odpoledne nás čeká další sprint tentokrát přímo v městském přístavu v zástavbě. Rozneseme – leje, rychle běžíme – sebereme to a zase leje. Vyšlo to tak, tak. Zůstáváme v přístavní kavárně na malé posezení. Je to pohoda a všechny tréninky máme max. 20 minut jízdy.

ÚTERÝ 25.7.

Program přizpůsobujeme počasí. Loni zde bylo teplo. Letos přes den max. 18 st. a střídá se slunce, déšť, vítr apod. Jedeme do přístavu Göteborg a stíháme městskou loď na ostrov Styrsö kde je věšák – sběrač. Řidičům co parkují 2,5 km od přístavu to málem odplulo, ale běžíme celou cestu od aut a loď stíháme. Odpoledne je připraven krásný lesní sprint v městském parku u ZOO a všude je mnoho lidí co zde také relaxují. Obavy, že nám někdo sebere kontroly jsou liché. Nakupujeme maso a dnes poprvé grilujeme – paráda. Otužilci se koupou v moři i když odhaduji jeho teplotu tak na 14-15 st. C.

PONDĚLÍ 24.7.

Vstáváme vždy tak 7.45 h. a po snídani hurá na první trénink. Připravena je linie na seznámení se s místním terénem. Kemp je přímo uprostřed krásné mapy Lilleby. Terén je tu dost náročný s vysokými skálami. Mezitím už připravujeme u moře řetízek. Ten se běží přes poledne a po obědě a stíháme i třetí trénink dne – free order. Den byl náročný, vařit se nám dnes nechce tak bereme za vděk nedalekému Lillebygrillen. Večer je třeba doplnit tekutiny – máme 3 soudky a pípu no a samozřejmě běží rozbory. Letos nás je tu 17 celkem. Roznos je hlavně na Ondrovi a na mě, ale pomáhají i ostatní.

NEDĚLE 23.7.

Ráno po snídani hurá do The Blue Planet, ale tam se bez rezervace nedostáváme. Jedeme tedy do centra Kodaně na královský palác, Malou mořskou vílu a Kastellet. Po obědě hurá do našeho cíle nad městem Göteborg. Cestou nákupy potravin a na místo dojíždíme v cca 18.00 h. Máme pěkné mobilní domky v kempu Lilleby. První trénink se nestíhá – odkládáme ho na pondělí a jdeme odpočívat po dlouhé cestě.

SOBOTA 22.7.

Odjíždíme z Kralovic hned ráno v 6.30 h. protože po zkušenostech z loňska očekáváme hlavně v Německu kolony. Trajekt do Dánska nám jede v 15.45 h. tak jedeme „na jistotu“. Jedem po trase Lipsko, Postupim, Rostock. Stíháme to tak, tak a jsme u trajektu 20 min. před odplutím. Počasí se rapidně zhoršilo (asi 14 st. C) a do Kodaně dojíždíme před osmou večer. Hotel u letiště je naší první zastávkou. Po ubytování se spěcháme do přístavní hospůdky na večeři. Ta je výborná. V pozdních hodinách už jen bar v 10 patře hotelu s výhledem na Kodaň a přistávání letadel a jdeme spát. Máme za sebou 630 km a zítra nás čeká už jen 350.

A je to tady. V sobotu ráno odjíždíme na letní soustředění oddílu – jak jinak (po loňském vydařeném soustředění) opět do Švédska. Tentokrát na západní pobřeží nad Göteborg. Někteří naši členové oddílu už tam byli. Jsme ubytování přímo na mapě u moře viz náhledový obrázek. Přípravy jsou v plném proudu. Mysleli jsme si, že se zúčastníme některých tréninků s STK (nedostali jsme se ve vypsaných termínech, které by nám vyhovovaly na tuto akci). Bohužel domluva od zimy s Robertem, který to má na starost byla naprosto šílená – neochota, výmluvy, tragédie. To má být podpora běžců z Česka?

Pomohli nám až Švédové Henrik a Hakan, kteří nám ochotně poskytli mapy pro naše tréninky. Holt si je jako loni postavíme sami. Je nás letos celkem 17 a z toho já + Ondra roznos. Užijeme si to – součástí soustředění bude zase tak trochu „dovolená“. Navštívíme Kodaň, National Aquarium Denmark a další místa cestou tam i zpět. V plánu je 10 tréninků v dvoufázovém režimu jak v okolí Göteborgu, tak přímo ve městě a nakonec i na ostrovech kolem.

Průběžně se zde s vámi podělíme o naše zážitky a na konci samozřejmě zveřejníme i fotky ze soustředění. Všem krásné léto a ať se daří,

Martin

X