OŽ ZČO – 20.-21.4.2024 Aš

To co nás letos čekalo v Aši resp. v Hůrce u Aše asi nikdo nečekal. Že se běží 2x klasika je zde pravidlem. Měně už to, že v kontaktním režimu kontrol v této době, ale budiž. Úvodní foto není fejk, ale k tomu se dostaneme níže.

Jako každoročně se běželo ve výběžku k Aši. V sobotu nás vítaly zelené pastviny u Hůrky s občasným deštěm a studeným větrem. Po větrné cestě na start se všichni těšili na bezvětří v lese. Převýšení avizované pořadatelem věstilo kopce a kopce a tak se i stalo. Třeba já měl jeden postup 5-6 dlouhý 300 m s převýšením 80 m = masakr. Závod byl ale zajímavý, dobře postavený a počáteční nepřehledný terén vystřídaný převýšením a zakončený těžko průběžnou oblastí po čištění lesa skýtal různé obtížnosti tratí. Z KOMETY se s těmito tratěmi nejlépe vypořádali … D12 Janička 2.místo, D16 Anet 1.místo, D18 Anežka 3.místo, H55 Jirka 1.místo a premiéra v HD10F Martínek 3.místo.

My kteří jsme nejeli na noc domů jsme se ubytovali v nedalekém penzionu jako předloni. Vyrazili jsme v pozdním odpoledni do úžasně jarních Františkových Lázní na Františka, do parku k pramenům a do cukrárny. Prostě pohoda. U večeře pak rozbory map a následně odpočinek. Dokonce nám i zatopili, tak super.

V neděli ráno to byl spíš šok než překvapení – venku 10 cm sněhu (úplně jiné počasí) a stále se to sypalo. Bleskly mi hlavou mé letní pneumatiky a absence zimní výbavy co už byla doma v garáži. Marta raději odvolala nejmenší děti z oddílu co vyjížděly z Kralovic (to by pro ně bylo opravdu hodně obtížné absolvovat nedělní závod v tak extrémních podmínkách). My starší jsme se nezalekli a v 9.15 už jsme byli na zasněženém shromaždišti. Jedině náš stan vydržel (chobotnice). Další oblouky byly bohužel KO pod tíhou sněhu. Anet startující 01 si v lese čistila i kontroly na kterých byla první, aby je orazila. O něco kratší závod s menším převýšením než v sobotu tím sněhem ale získal novou náročnost – jen pro ty „nej“ orienťáky. Klobouk dolů před všemi co vyběhli a také doběhli. Můj postřeh – v neděli startovalo o 80 závodníků méně než v sobotu. Některým pak museli s převlékáním pomoci i kamarádi … na louce, ve stanu v 0 st. C. I když obtížný, byl dle mě závod rozhodně regulérní a kdo v Česku se o tomto víkendu mohl pochlubit tak náročnými podmínkami? Z výsledků KOMETY opět vybírám: D12 Janička 1.místo, H55 Jirka 2.místo. Ale vlastně patří ta GRATULACE všem členům KOMETY co v neděli běželi, doběhli, nevzdali a zvládli to!!!

Před pořadateli z Aše, kterých je dost málo, klobouk dolů. Strašákem všech pořadatelů je třeba déšť, ale v uplynulém víkendu se museli vypořádat s mnohem extrémnějším počasím. Děkujeme za zajímavé závody. Všechny fotky hlavně pro nevěřící resp. nezúčastněné najdete už teď ZDE. A při těchto extrémních podmínkách byla v lese naše SI sada a obstála – všechny kontroly fungovaly na 100%.

Byla to dobrá příprava na nadcházející ŽB Čechy 27.-28.4. u Jičína a také na další OŽ ZČO v Mariánských Lázních 3.-5.5. kam máte ještě možnost se do 25.4. přihlašovat – tak neváhejte. Ať se daří,