OŽ ZČO Plzeň – 6.-7.4.2024

Jsou za námi první oblastní žebříčky, které pořádala Slavia Plzeň. V sobotu se běhalo hned od 9.30 h. (byly 2 závody v jednom dni, sprint a krátká). Sprint se běžel v plzeňské části Lobzy. Tratě byly zajímavé, rychlé a s vteřinovými rozdíly ve volbách postupů. Zpočátku městská část byla zakončena v Lobezském parku. Nejlepších výsledků dosáhli v D14 – Elí 5-místo, D16 – Aneť 3.místo, D21 – Dáda 2.místo, H14 – Max 5.místo a H55 – Jirka 2.místo. Hned tento první závod byl Mistrovstvím oblasti ve sprintu a výše uvedení dosáhli velmi dobrých výsledků. Gratulace. Kompletní výsledky najdete pod odkazem SPRINT.

Mezi sobotními závody jsme relaxovali ve výborné kavárně na Lochotíně – oběd, zákusky, kávička, pivo, zmrzlina, zázemí, zábava pro děti atd. Potom rychlý přesun na druhé shromaždiště krátké trati do Kyšic. Závodníků bylo mnoho a tak já šel třeba 15.09 a poslední z oddílu až 16.51 Elí. Les skýtal menší množství zajímavých míst, ale stavitel si s tím výborně poradil a využil ta nejzajímavější beze zbytku. Tratě tak byly opět zajímavé, poměrně rychlé a tak se mnoho závodníků stejně na mapě lehce zamotalo. Z výsledků vybírám D12 – Janička 3.místo, H10 – Fáňa 4.místo, H14 – Max 6.místo a H55 – Jirka 1.místo (nějak mu to letos běhá). Všechny výsledky jsou pod odkazem KRÁTKÁ.

Po náročné sobotě se běžela v neděli ještě klasika. Zázemím byl Ejpovice kemp a závodní prostor Kokotský les. Tady jsem letos neběžel, tak nemohu hodnotit úroveň tratí. Startovní pole se ale hodně natáhlo. KOMETA startovala od 10 h. až do 12 h. a to šli do lesa někteří i po poledni. Z výsledků vidím, že to bylo náročnější. Vidět byli tito naši běžci … D12 – Janička 1.místo, H14 – Max 8.místo a H55 – Jirka 3.místo. Výsledky = KLASIKA. Fotky ze závodů už najdete ZDE.

První měření sil je za námi. Ti co v zimě pilně trénovali nebo mají alespoň dobrou techniku s mapou uspěli. Ostatní mají motivaci se dál zlepšovat. Připomínám všem členům a rodičům, že je slušné a žádoucí se zúčastnit vyhlášení výsledků pokud jste vy nebo vaše dítě hodnoceni. Samozřejmě zde bylo trochu nešťastné, že byla většina kategorií v sobotu vyhlašována až na večerním bále. Jinak ale pro VPM palec nahoru.

Sezóna pokračuje v rychlém sledu. Po jednom víkendovém volnu jsou za sebou OŽ Aš, ŽB Tužín a OŽ Mariánské Lázně. Všichni kdo umí číst najdou podstatné informace na našich stránkách a někteří mají možnosti se i přes ORIS přihlásit. Ostatní ať se prosím včas píšou do tabulky. Kdo něco nenajde ať HNED volá Martě nebo mě na domluvu. Ať se daří,