OŽ ZČO – 25.-26.5.2024, Habartov

Další oblastní žebříčky pro nás připravil oddíl ze Sokolova. Mapa byla stejná jako loni, ale shromaždiště na její úplně druhé straně. Dvě hřiště v Habartově (jedno na parkování a druhé na shromaždiště bylo našim zázemím). Nakonec nevadilo, že bylo shromaždiště ne na hřišti, ale nad ním na louce.

Začínalo se v sobotu Přeborem na klasické trati. Už cestou z Kralovic bylo počasí všelijaké a střídalo se i v průběhu závodu (zataženo, déšť, bouřky, které byly slyšet kolem). Během závodu to ale bylo v pohodě – hlavně pro ty, kteří měli mapník. Já ho měl, ale stejně se mi mapa zdála poměrně bledá s nevýraznou kresbou tratí (nevím proč, protože v neděli to bylo v pohodě). Klasika byla zajímavá a kontroly byly z hlediska dohledávky náročné jak tomu bývá hlavně na krátké trati. KOMETĚ se dařilo – D12 Janička 2.místo, D21 Dáda 1.místo, D21 Magda 3.místo, H10 Fáňa 2.místo, H21 Honza 3.místo a H55 já 1.místo. To jsou všichni z přeboru „na bedně“. Kompletní výsledky najdete po odkazem LONG.

Dětem z oddílu byl po závodech odměnou bazén ve Františkových Lázních, kde jsme byli i ubytováni. Krásné bydlení v soukromí. Jen snídani nám udělali až na 8.30 h. tak pak velká honička v neděli. Celou noc běžel sušák na 4 páry bot naplno, aby se všichni na nedělní krátkou obouvali do suchého.

Krátká trať v neděli byla oproti klasice jak na postupy tak na dohledávky o poznání jednodušší než klasika. I proto jsem např. já nezopakoval svůj sobotní výsledek. Bylo to na mě moc rychlé a je třeba říct, že jsem udělal i dost chyb (viz mé postupy na Livelox). Počasí nám už přálo. Bylo slunečno a teplo. Další členové oddílu ale opět mákli a tak z výsledků vybírám – D12 Janička 2.místo, D21 Magda 1.místo, H21 Honza 2.místo, P Hanka 1.místo. To jsou zase všichni „z bedny“. Kompletní výsledky viz odkaz MIDDLE.

Oddíl BSO opět připravil zajímavé závody v málo lidech. Nechybělo jejich typické zázemí se sporákem a dobrým jídlem. Stejně jako loni měli připravené opravdu hodnotné ceny pro všechny vyhlášené. Děkujeme a vyhlížíme v této lokalitě v roce 2025 ŽB Čechy, který bude pořádat právě Baník Sokolov.

Kalendář závodů je plný i na červen. V rychlém sledu nás čeká ŽB Čechy Pardubice, M ČR Krátká Sklárna & Festival žáků, OŽ Karlovy Vary a další ŽB Čechy Ostrov. Potom už začíná 30.6. JWOC, přidružené veřejné závody a prázdniny … hurá. Ať se daří,

Komentář k úvodní fotce … „rodinný rozbor tratí“. 😊 Další fotky ze závodů najdete už brzy ZDE.

X