ŽB Čechy 21.-22.5. – Žlábek

Je za námi první dvojzávod ŽB, který byl tento víkend u Kladna (druhý v roce 2022 je v Jindřichově Hradci v červnu a ten třetí u nás na Odlezelském jezeře v září). Kdo nepojde na všechny = nemá šanci na vyšší licenci – uvědomujete si to?

Tedy ten les to byl MASAKR. V sobotu se běžela klasika a v neděli krátká. Protože chtěl dostat pořadatel z Kladna závodníky do atraktivního terénu bylo shromaždiště mimo cíl oba dva dny. S celkovou organizací se ale pořádající oddíl popasoval velmi dobře – byly to opravdu velmi pěkné závody. Sbírali jsme u nich informace z organizace na ten náš ŽB v září. Holky po závodě počítaly auta na parkovišti, já s Martou zase vše ostatní co bylo v zázemí závodů.

Terén byl z mého pohledu hodně náročný (běžel jsem jen v neděli). Podrost a vegetace udělaly své. Jak jste se chvíli nesoustředili, už jste nevěděli chvíli kde jste nebo jste byli sevřeni ostružinami. V sobotu to bylo takové seznámení s terénem a výsledky horší – najdete je zde. Holky v D14 a D16 měly velkou konkurenci. Za zmínku stojí výsledek Magdy v D21B 2.místo. Nedělní krátká byla nejen šance na zlepšení, ale i infarktový závod např. pro Anet v konkurenci cca 80 holek a hlavně soupeřek z Plzeňského kraje pro účast na „Letní olympiádě 2022“. Anet byla správně motivovaná a nenechala se „rozhodit“ dobrými radami trenérů (myslím, že by měla mít účast na olympiádě jistou). Přidá se tak k dalším již nominovaným členům Komety (Max a Elí – ta nominaci odmítla). Další holky i Max si zaslouží také pochvalu – úplně jsme nezapadli (jen škoda, že nás jezdí na národní závody tak málo). Nedělní výsledky najdete zde. Za zmínku stojí výsledek Anežky v D16B 19. místo z 54 a Maxe v H12C 17.místo z 33. Jen tak dál. A fotky jsou už na Rajčeti.

Do prázdnin nás čeká hodně dalších akcí – čtěte co je na stránkách a v tabulkách a hlavně … hlaste se včas. Ať se daří, Martin

X